Kickstarterowa zbiórka na polskie gogle wirtualnej rzeczywistości Cmoar zakończyła się sukcesem

Maksyma "do trzech razy sztuka" po raz kolejny się potwierdziła.

Kickstarterowa zbiórka na polskie gogle wirtualnej rzeczywistości Cmoar zakończyła się sukcesem
marcindmjqtx

To trzecia wizyta Cmoar w tym serwisie crowdfundingowym, ale pierwsza udana. Wymaganą kwotę 100 tysięcy dolarów gogle Cmoar zebrały ponad dwa tygodnie temu.

Skąd ten sukces? Poprzednie akcje przyciągnęły uwagę firm gotowych pomóc w produkcji gogli, a to z kolei oznaczało, że kwota, której potrzebowała firma z Mikołowa stopniowo malała. Za pierwszym razem było to aż 200 tysięcy funtów, za drugim 60 tysięcy funtów, a teraz "tylko" 100 tysięcy dolarów.

W tym czasie zmieniało się też samo urządzenie. Cmoar do działania wymaga wykorzystania smartfona w roli wyświetlacza, ale dzięki zestawowi trzech wymiennych soczewek jest bardzo wszechstronne. Nową wersję Cmoar wyposażono też w bardzo przydatną zintegrowaną elektronikę (wejścia USB, kontrola głośności, analog do nawigacji) oraz zewnętrzne sensory, mające zarówno ułatwić użytkownikowi wejście do wirtualnego świata, jak i wyeliminować towarzyszące przebywaniu w nim problemy.

Tej wersji urządzenia jeszcze nie testowaliśmy, ale poniżej możecie obejrzeć nasze wrażenia z zabawy wcześniejszym modelem Cmoar.

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkickstartercmoar

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.