Kickstarterowa zbiórka na polskie gogle wirtualnej rzeczywistości Cmoar zakończyła się sukcesem

Strona głównaKickstarterowa zbiórka na polskie gogle wirtualnej rzeczywistości Cmoar zakończyła się sukcesem
30.03.2015 20:32
Kickstarterowa zbiórka na polskie gogle wirtualnej rzeczywistości Cmoar zakończyła się sukcesem
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Maksyma "do trzech razy sztuka" po raz kolejny się potwierdziła.

To trzecia wizyta Cmoar w tym serwisie crowdfundingowym, ale pierwsza udana. Wymaganą kwotę 100 tysięcy dolarów gogle Cmoar zebrały ponad dwa tygodnie temu.

Skąd ten sukces? Poprzednie akcje przyciągnęły uwagę firm gotowych pomóc w produkcji gogli, a to z kolei oznaczało, że kwota, której potrzebowała firma z Mikołowa stopniowo malała. Za pierwszym razem było to aż 200 tysięcy funtów, za drugim 60 tysięcy funtów, a teraz "tylko" 100 tysięcy dolarów.

W tym czasie zmieniało się też samo urządzenie. Cmoar do działania wymaga wykorzystania smartfona w roli wyświetlacza, ale dzięki zestawowi trzech wymiennych soczewek jest bardzo wszechstronne. Nową wersję Cmoar wyposażono też w bardzo przydatną zintegrowaną elektronikę (wejścia USB, kontrola głośności, analog do nawigacji) oraz zewnętrzne sensory, mające zarówno ułatwić użytkownikowi wejście do wirtualnego świata, jak i wyeliminować towarzyszące przebywaniu w nim problemy.

Tej wersji urządzenia jeszcze nie testowaliśmy, ale poniżej możecie obejrzeć nasze wrażenia z zabawy wcześniejszym modelem Cmoar.

Maciej Kowalik

327144643517569066
Udostępnij:
Komentarze (0)