Keiji Inafune powraca na Kickstartera

Keiji Inafune powraca na Kickstartera

Keiji Inafune powraca na Kickstartera
marcindmjqtx
06.07.2015 08:51, aktualizacja: 05.01.2016 15:00

Ojciec Mega Mana pozamiatał już raz na Kickstarterze zbiórką na duchowego spadkobiercę dzieła swojego życia w postaci Mighty No. 9. Teraz prosi o sfinansowanie kolejnego projektu. Zagrywaliście się w Mega Man Legends? Prosi przede wszystkim Was.

Prowadzony przez Inafunego Comcept próbuje przy okazji Red Ash wskrzesić ducha serii Mega Man Legends, która wprowadziła do serii o niebieskim ludku otwarty świat. By zapewnić wierność inspiracji, na czele projekty stanęli Kazushi Ito oraz Masahiro Yasuma. Oboje wcześniej pracowali dla Capcomu przy Mega Man Legends. Red Ash celuje na Kickstarterze w kwotę 800 tysięcy dolarów. Ponad 1/4 udało się już zebrać.

Warto zaznaczyć jednak, że uzbieranie 800 tysięcy nie gwarantuje powstania całej gry. Za te pieniądze powstanie na PC zaledwie pierwszy rozdział Red Ash o podtytule The KalKanon Incident. Comcept nie jest jeszcze pewien, jak sfinansuje resztę gry. Może wystarczy dochód ze sprzedaży pierwszego kawałka, może pojawi się wydawca, a może poproszą nas o wsparcie raz jeszcze.

Równocześnie z grą powstaje osadzone w tym samym świecie anime. I także trafiło na Kickstartera. Red Ash: Magiciada prosi o datki tutaj.

[Źródło: Kickstarter, Kickstarter]

Piotr Bajda

327010255702092055
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)