Kapitan Price i spółka podbijają dystrybucję cyfrową

Kapitan Price i spółka podbijają dystrybucję cyfrową
Bartosz Witoszka

25.11.2019 16:43, aktual.: 27.11.2019 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co prawda dotyczy to tylko konsol, ale liczby i tak robią wrażenie.

Serwis SuperData opublikował kolejny raport dotyczący cyfrowej dystrybucji gier na komputerach osobistych, konsolach i platformach mobilnych. Wynika z niego, że na gry, cyfrowe dodatki, abonamenty czy mikrotransakcje w październiku wydano łącznie 8,84 miliarda dolarów. W porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim jest to 3-procentowy spadek. Z kolei sprzedaż na urządzenia mobilne rośnie w siłę i może pochwalić się wzrostem przychodów o 7%. Chyba rozwiewa to wszelkie wątpliwości, czemu tak wielu dużych wydawców interesuje się tą częścią rynku.

Obraz
Obraz
Obraz

Na komputerach osobistych bez zmian, choć na pewno cieszy zaskakująco wysoka pozycja The Outer Worlds, które nie ma trybu wieloosobowego ani mikropłatności. Jedni powiedzą, że to wyjątek od reguły (i jest w tym sporo racji), ale może po prostu oznacza to, że na rynku jest miejsce na produkcje zaspokajające różne potrzeby graczy.

I z tym pozytywnym akcentem na koniec Was zostawiam. Dziś trochę później zacząłem wrzucać wpisy na Polygamię, ale, no wiecie, poniedziałek. Do przeczytania jutro ;)

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)