Kamień z serca. Targi E3 jednak nie będą płatne

Strona głównaKamień z serca. Targi E3 jednak nie będą płatne
02.04.2021 16:21
Targi E3 w 2019 roku
Targi E3 w 2019 roku
Źródło zdjęć: © Getty Images | ESPAT Media
bDTwhkHW

Nie wiadomo, czy to niefortunna plotka, czy prima aprilis, ale w czwartek internet obiegła wieść, jakoby E3 2021 w wersji online miały być płatne. Otóż nie będą.

bDTwhkHp

Informacja o płatnych targach E3 wyszła z serwisu VGC. Ich zdaniem Entertainment Software Association (ESA), organizator wydarzenia, rozważał wprowadzenia tzw. paywalla. Co dokładnie miałoby się za nim znaleźć? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że jeden z pakietów miał kosztować nawet 35 dolarów.

Dziś jednak organizator rozwiał wszelkie wątpliwości, informując na Twitterze, że wirtualne targi E3 2021 będą dostępne dla wszystkich i kropka.

Niewykluczone jednak, że organizatorzy faktycznie rozważali wprowadzanie opłat za dostęp do dodatkowych treści. Potwierdza to jeden z dziennikarzy VGC, pokazując dokumentacje i zapewniając wiarygodność swoich źródeł.

Ale przepychanka na linii VGC – ESA to jedno. Dla nas najważniejsze, że targi, choć dalekie od tradycyjnej formuły, przynajmniej nie będą płatne. E3 2021 nie ma jeszcze potwierdzonej daty, ale najczęściej powtarzającym się terminem są dni 15-17 czerwca.

bDTwhkIn