Kajko i Kokosz kończą 50 lat. Z tej okazji będzie gra. A w zasadzie dwie

Kajko i Kokosz kończą 50 lat. Z tej okazji będzie gra. A w zasadzie dwie

Kajko i Kokosz
Kajko i Kokosz
02.06.2021 13:10

"Kajko i Kokosz" trafią prosto na konsole Nintendo Switch. O samych grach wiadomo niewiele, poza tym, że ich premiera zbiegnie się obchodami 50-lecia przygód dzielnych wojów.

"Kajko i Kokosz" to dzieło Janusza Christy, który pierwsze przygody dwójki bohaterów przedstawił w 1972 r. jeszcze na łamach legendarnego "Świata Młodych".

Komiks doczekał się reedycji, za którą odpowiada wydawnictwo Egmont, a od 2016 r. pojawiła się oficjalna kontynuacja serii zatytułowana „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”, stworzona przez innych autorów.

Jak się okazuje słowiańscy wojowie z Mirmiłowa doczekają się growej adaptacji swoich przygód. Za grę "Kayko & Kokosh" odpowiada studio RedDeerGames z Warszawy. Obie trafią na konsolę Nintendo Switch i obie powstają pod czujnym okiem fundacji Kreska im. Janusza Christy, prowadzonej przez wnuczkę rysownika.

- Nasza misja jest jasna: stworzyć gry, które pokochają fani komiksu, ale też przedstawić te postaci i uniwersum globalnemu odbiorcy. Wierzymy, że Kajko i Kokosz na to zasługują – mówi Michał M. Lisiecki, prezes zarządu RedDeerGames. Niestety szczegółów na temat gry brak.

Kajko i Kokosz
Kajko i Kokosz

Ostatnio sporo się dzieje wokół "Kajka i Kokosza". W marcu na platformę Netflix trafił animowany serial, w planach jest też autorski film. Kultowy komiks dostępny jest również w formie podcastu przygotowanego przez Radio 357. Na stronie rozgłośni można znaleźć wersję audio "Szkoły Latania" – komiksu z serii "Kajko i Kokosz".

Całość przygotowano z odpowiednim rozmachem. W nagraniach wzięło udział prawie 50 osób z zespołu radia. To pierwsza taka produkcja w historii rozgłośni, przygotowana specjalnie na Dzień Dziecka.

Wracając jednak do gier. To nie pierwszy raz kiedy "Kajko i Kokosz" trafiają do gamingu. W 1994 r. na Amidze pojawił się tytuł "Kajko i Kokosz w krainie Borostworów".

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów

Na tym jednak się nie skończyło. Znacznie później, bo w latach 2005-2012 wyszły kolejne gry: "Kajko i Kokosz: Szkoła latania", "Kajko i Kokosz 2: Cudowny lek", "Kajko i Kokosz: Mirmiłowo Wielkie"," Kajko i Kokosz: Podstęp kaprala", "Kajko i Kokosz: Twierdza czarnoksiężnika" oraz "Kajko i Kokosz: Rozprawa z Hodonem".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)