Kącik ogromnych liczb: ponad 100 milionów graczy mięsiecznie w League of Legends

Strona głównaKącik ogromnych liczb: ponad 100 milionów graczy mięsiecznie w League of Legends
14.09.2016 11:37
Kącik ogromnych liczb: ponad 100 milionów graczy mięsiecznie w League of Legends
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

A do tego planszówka w uniwersum gry.

To trochę tak, jakby absolutnie każdy obywatel Polski oraz Anglii grał w League of Legends. Wtedy razem z Wielką Brytanią tworzylibyśmy aktualną bazę graczy tego tytułu. Liczby są gigantyczne. Imprezy w rodzaju Championship Series, którego finały Paweł śledził niedawno w Krakowie, przypominają nam, że Liga Legend to nie przelewki, a w, che, che, grę wchodzą i duże pieniądze, i najprawdziwsze sportowe emocje.

Wynik robi jeszcze większe wrażenie, kiedy wziąć pod uwagę, że największy konkurent League of Legends - DOTA 2 - ma 13 milionów aktywnych graczy miesięcznie. Przepaść jest spektakularna. A wszystko to w zaledwie 7 lat. W wywiadzie z Polygonem założyciele Riot Games - Marc “Tryndamere” Merrill i Brandon “Ryze” Beck - wspominają, jak kilka miesięcy po premierze szokiem było dla nich, że aż 100 tysięcy graczy pojedynkuje się jednocześnie w ich grze. Samo studio ma już dziesięć lat i z tej okazji przesyłają jedną, prostą wiadomość dla wszystkich fanów: dziękuję.

Thank You: Looking Back on Ten Years

Jako człowiek, który w League of Legends grał 40 minut i ledwo ogarnia, że są tam jakieś wieże i należy je niszczyć, nie mogę wyjść z podziwu, jak wielkim fenomenem jest ta gra. Skala pasji graczy i sukcesu studia jest przeogromna. Przypominam sobie, jak do zdartego gardła przeżywałem kiedyś z kumplami nasz turniej w Tekkena i uświadamiam sobie, że kibice z powyższego materiału dzięki Lidze mają mój jednorazowy turniej Tekkena praktycznie na co dzień. Świetna sprawa.

No i te 100 milionów! Pokémon Go może pomarzyć o takiej bazie stałych użytkowników. Supercell co prawda chwali się tą samą bazą aktywnych graczy, tyle że w skali dnia, nie miesiąca, ale to jednak gry mobilne, które mają o wiele szersze grono odbiorców.

Riot Games najwidoczniej też spróbuje trafić do nowych osób. Quinns z Shut Up and Sit Down za szybko puścił parę z (klawiatury?) ust i zdradził, że studio wydaje grę planszową zatytułowaną Mechs Vs. Minions. Zaraz po tym post został jednak zdjęty ze strony. Ale wiadomo, jak to jest z tym internetem - nic w nim nie ginie.

326802460788742186
326802460788807722

Mamy zatem i zdjęcia, i oryginalny tekst, a w nim szczątkowe informacje na temat tytułu. Mechs Vs. Minions ma być grą kooperacyjną dla czterech graczy, w której zaprogramujemy tytułowe maszyny, by przedarły się przez naszych wrogów. Na zdjęciach w oczy rzuca się bardzo wysoka jakość wykonania figurek. Planszówka ma ukazać się za kilka miesięcy w cenie 80 dolarów.

Wygląda na to, że naprawdę nadchodzi czas, gdy gry wideo zadomowią się - z lepszym lub gorszym skutkiem - na naszych stołach. Czekamy w końcu na planszowe Dark Souls, którego twórcy chcieli 50 tysięcy funtów, a dostali od fanów niecałe 4 miliony, na rodzime This War of Mine (chcieli 230 tysięcy złotych, dostali ponad 3 i pół miliona) i Superhota w formie karcianki... Mechs Vs. Minions też na pewno skusi rzesze graczy.

Jak nie nowych, to wciąż pozostaje ponad 100 milionów fanów. Ktoś się niewątpliwie znajdzie.

Patryk Fijałkowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)