Już więcej grają, niż do kina chodzą

NPD sprawdziło jak wygląda sytuacja jeśli porówna się częstotliwość grania do chodzenia do kina czy słuchania muzyki. I wiecie co? Tak, przeczytaliście tytuł i już wiecie. Z muzyką, którą przez ostatnie 6 miesięcy słuchało 94% Amerykanów gracze nie mają co rywalizować, ale pojedynek kino kontra gry wygląda już zgoła inaczej. W tym samym okresie 63% badanych grało, podczas gdy jedynie 53% poszło na film. Nie ma mowy tutaj oczywiście o samych konsolach, bo np. 31% powiedziało, że przez ostatni rok zagrało w grę na stronie internetowej, a 11% kupiło grę na telefon, ale sam fakt grania jest niepodważalny. Co więcej, na gry wydaje się przeciętnie 1/3 pieniędzy przeznaczonych na rozrywkę, w skład której wchodzą też wspomniane wyżej filmy i muzyka.

Już więcej grają, niż do kina chodzą
marcindmjqtx

21.05.2009 | aktual.: 14.01.2016 15:40

Z jednej strony to oczywiście niepodważalny sukces gier, po które sięga coraz więcej osób, ale na pewno niemałą rolę odgrywa również malejąca popularność kin. W USA nie mieszkam, natomiast u nas szaleństwo ciągłego wychodzenia mija ze względu na wszechobecne piractwo i ściąganie nowości z internetu, a także coraz większą dostępność systemów kina domowego, które technologicznie mogą wyprzedzać multipleksy o lata świetlne. I nie jest to już zabawa tylko dla bogatego, każdy przecież może wziąć raty i kupić sobie zestaw marzeń. Widzę to zresztą po sobie - w liceum wizyta dwa razy w tygodniu w kinie była obowiązkowa, teraz obowiązkowe to jest doglądanie rodziny, a filmy najczęściej kupujemy sobie na DVD, aby obejrzeć w domu. Obejrzeć, a następnie odpalić konsolę i pograć.

[via Gamasutra]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościspołeczeństwousa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.