Już oficjalnie: Optimus S.A. kupiło CD Projekt

Michał Stopa

24.10.2009 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Optimus S.A. poinformował wczoraj o ukończeniu procesu przejęcia firmy CDP Investment, właściciela oddziałów CD Projekt, GOG.com, CDP Publishing, CDP Red i Metro and Porting House. Informacje o planach przejęcia ujawniono kilka tygodni temu, a wartość tej operacji przeliczono na około 63 miliony złotych.

W wyniku tego działania, właściciele CDP Investment nie tylko utrzymają kontrolę nad całą grupą oddziałów CD Projekt, ale też przejmą kontrolę nad firmą Optimus S.A. poprzez zdobycie 50% udziałów firmy. Jak powiedział wczoraj udziałowiec CDP Investment, Adam Kiciński:

"Transakcja ta reprezentuje pełną realizację celów strategicznych, które postawili sobie właściciele CD Projektu. Przede wszystkim staniemy się spółką akcyjną, co oznacza dostęp do kapitału. To z kolei pozwoli firmie na dalszy rozwój. Finansowanie, które zdobyliśmy dzięki umowie, pozwoli nam nadal dążyć do naszych celów operacyjnych w tych trudnych czasach".

"Wszystko to udało nam się zdobyć utrzymując kontrolę nad naszym przedsiębiorstwem, co było dla nas najważniejsze. Dodatkowym zyskiem z umowy jest fakt, że łączymy się z firmą, która - tak jak CD Projekt - była w centrum polskiej branży komputerowej przez całą jej historię".

fot.: CD Projekt

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)