Już niedługo pojawi się nieobowiązkowy firmware 3.15

Już niedługo pojawi się nieobowiązkowy firmware 3.1508.12.2009 16:43
Już niedługo pojawi się nieobowiązkowy firmware 3.15
marcindmjqtx

No i proszę bardzo - Sony zmienia znaczenie cyferek przy aktualizacjach. Zmiany z 3 do 3.10 są mniejsze niż z 3.10 do 3.15. Cóż zatem wprowadza takiego ciekawego nowy, nieobowiązkowy firmware?

Przede wszystkim pojawi się emulator, który pozwoli na odpalanie Minis wcześniej działających tylko na PSP. Od 17 grudnia każdy kupiony minis powinien działać również na Waszym PS3, o ile oczywiście zainstalujecie firmware 3.15. Jeśli kupiliście je wcześniej to po prostu pobierzcie je jeszcze raz z PS Store i powinny się już normalnie odpalać na PS3.

Inna sprawa, że jest to tylko emulator, więc trudno powiedzieć jak to będzie wyglądać graficznie, ponieważ wszystko będzie przeskalowane. W każdym razie lepiej mieć taką możliwość niż jej nie mieć, szkoda tylko, że Minis są superdrogie względem swoich odpowiedników choćby z Appstore.

Druga ważna nowość to możliwość transferu danych pomiędzy dwoma konsolami za pomocą ethernetu. Na pewno jest to pewne ułatwienie, ale niestety na blogu nie napisano czy zapisane stary gry, które są zablokowane i nie dają się skopiować będą możliwe do przeniesienia na nową konsolę. Jeśli nie, to cały sens tego procederu wydaje się dość umiarkowany, bo na liście tych gier jest choćby Assassin's Creed 2, Killzone 2 czy Demons Souls. Pewną nadzieję daje informacja, że gry, savy i filmy z PSNu po skopiowaniu będą kasowane na pierwszej konsoli, więc możliwe, że umożliwi to transfer zablokowanych treści. Nasze filmy, zdjęcia i wideo mogą po skopiowaniu zostać również na pierwszej konsoli.

W każdym razie jeśli planujecie zmianę konsoli to pewnie ucieszy Was wiadomość, że teraz zdjęcia i filmy z wesela możecie od razu przenieść na nowiutkie PS3 Slim, a nie kopiować na dyski zewnętrzne.

Na koniec warto odnotować, że chociaż nigdzie na blogu nie znajdziemy tej informacji to plotki mówią, że firmware rozwiąże również problemy z parowaniem padów, jakie mieli niektórzy użytkownicy.

326971004297963799
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)