Już niedługo będzie można zagrać w Księcia i Tchórza na współczesnym sprzęcie

I wreszcie grę będą mogli poznać także anglojęzyczni gracze.

Już niedługo będzie można zagrać w Księcia i Tchórza na współczesnym sprzęcie
marcindmjqtx

14.07.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:33

Książę i Tchórz to kultowa i naprawdę znakomita polska przygodówka, jedna z gier, nad którymi pracował Adrian Chmielarz (wtedy w Metropolis Software). Nigdy nie doczekała się remake'u ani wznowienia z prawdziwego zdarzenia i choć kupno płyty z grą nie powinno być problemem (mi przynajmniej udało się znaleźć w sieci kilka sensownych ofert), to uruchomienie jej na współczesnym komputerze może być już problematyczne.

To się jednak zmieni. A to dlatego, że Łukasz Wątka, dwudziestoletni student Politechniki Gdańskiej, pracuje nad dodaniem wsparcia dla niej w programie ScummVM. To aplikacja pozwalająca właśnie na uruchamianie starych przygodówek na dzisiejszych sprzętach (kiedyś wspierała tylko silnik LucasArts, SCUMM - stąd nazwa). Nie tylko komputerach - jest choćby wersja na Androida. Prace można śledzić na blogu Łukasza.

Przy okazji Książę i Tchórz zostanie także po raz pierwszy w historii przetłumaczony na język angielski (swego czasu gra była dostępna tylko po polsku i niemiecku).

Bardzo pozytywna informacja. Po wszystkim poproszę jeszcze Wacki: Kosmicznę rozgrywkę.

[Źródło: przygodomania.pl]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.