Jonathan Blow pożycza pieniądze na skończenie The Witness

Wygląda na to, że fortuna zarobiona na Braid nie była nieskończona.

Jonathan Blow pożycza pieniądze na skończenie The Witness
marcindmjqtx

09.02.2015 | aktual.: 05.01.2016 15:16

Jonathan Blow, twórca niezwykle dobrze przyjętej gry niezależnej Braid, pracuje aktualnie nad kolejnym tytułem skoncentrowanym na eksploracji i zagadkach logicznych - The Witness. Jak się okazuje, miliony zarobione na grze z 2008 zostały wydane na nową produkcję. Mało tego, Blow zdradził Engadget, że musiał pożyczyć pieniądze, by opłacić ekipę pracującą przy grze.

Braid wciąż sprzedaje się dobrze, ale na platformach, które prosperują. Gra cieszyła się największą popularnością na PS3 i X360 - konsolach, których zmierzch jest coraz bliżej. Niewielu użytkowników kupuje tam gry w cyfrowej dystrybucji, dlatego przychód Braid nie starczy na opłacenie ekipy. Musiałem pożyczyć sporo pieniędzy, by skończyć The Witness. Mam nadzieję, że po premierze ktoś kupi tę grę. The Witness przygotowywany jest na PC-ty, PS4 i urządzenia z iOSem. Nie znamy jeszcze daty premiery. Jonathan Blow pochwalił się wczoraj, że speedrun gry zajął mu 6 godzin, 20 minut i 36 sekund, możemy więc chyba liczyć na całkiem długą produkcję.

[źródło: Engadget]

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbraidjonathan blow
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.