Jonathan Blow o grach jako sztuce i swojej przyszłości

O ile mnie pamięć nie myli, to Jonathan Blow nie był ostatnio zbyt częstym gościem na naszych łamach. Miałem nadzieję, że już niedługo będziemy mogli przedstawić jego kolejną grę, ale na to będziemy musieli jeszcze najwidoczniej trochę poczekać. Naprawdę, nie warto wyglądać jej z niecierpliwością, ponieważ sam Blow nie wie jeszcze, który z czterech pomysłów, nad którymi aktualnie pracuje przerodzi się ostatecznie w grę.

Jonathan Blow o grach jako sztuce i swojej przyszłości
marcindmjqtx

29.06.2009 | aktual.: 12.01.2016 16:16

A co Jonathan ma do powiedzenia przy okazji pytania o to, co należy zrobić, by gry przestały aspirować do roli sztuki i po prostu stały się jej częścią?Deweloperzy powinni po prostu bardziej przykładać się do pracy. Wtedy uznanie przyjdzie samo. Na razie tej pracy nie ma. Na razie jako branża skupiamy się folgowaniu sobie i infantylizmie. Jeśli wystarczająco wielu z nas przestanie to robić, przekonamy się, że istnieją odbiorcy, którzy traktują nas poważnie. Czyli, by gry zyskały miano sztuki, potrzeba nam artystów, którzy podejdą do swojej pracy poważnie, a nie będą skupiali się na schlebianiu gustom tłumu, tak? No to, skoro już wiadomo o co chodzi, to pozostaje nam czekać na tych młodych gniewnych i pełnych ambitnych pomysłów. Byle jak najdalej trzymać ich od kosmicznych pieniędzy zarabianych przez kolejne FPS...

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.