John Romero zapowiedział moda kontynuującego oryginalnego Dooma

John Romero zapowiedział moda kontynuującego oryginalnego Dooma
11.12.2018 18:18
John Romero zapowiedział moda kontynuującego oryginalnego Dooma
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Bo na co komu id tech 5!

Niedawno świętowaliśmy 25 lecie Dooma (o czym pisał Dominik), a tu John Romero, jeden z ojców marki (a także gier takich jak Wolfenstein 3D czy Quake) wyskoczył z niespodzianką. Developer pod szyldem Romero Games pracuje nad SIGIL - darmowym modem do klasycznego Dooma. Chociaż pod innym tytułem, gra ma kontynuować historię z oryginału, przerwaną w czwartym epizodzie. Na modyfikację złoży się 9 nowych misji dla pojedynczego gracza, dostępnych także w trybie multiplayer.

325462739759937500

Co najważniejsze, modyfikacja będzie w pełni darmowa, choć fani będą mogli też kupić jej specjalne wydanie pudełkowe. A nawet dwa. W edycji bestii we wnętrzu eleganckiego pudła z demonicznym motywem znajdziemy Modyfikację na dwóch różnych nośnikach - dwóch płytach lub na pendrivie imitującym dyskietkę.

Obok tego z materiałów dodatkowych dostaniemy też ścieżkę dźwiękową stworzoną przy współpracy z Bucketheadem (na początku tego tysiąclecia był przez trochę gitarzystą Guns 'n' Roses, acz "Chinese Democracy" nie należy do moich ulubionych płyt zespołu) i materiały zza kulis. W opakowaniu znajdzie się też nawiązująca do gry moneta, figurka przedstawiająca głowę Johna Romero nabitą na pal, a także T-shirt i dwie naklejki.

SIGIL Announcement

Kosztujące 170 dolarów wydanie będzie limitowane, podobnie jak umieszczony na pudełku autograf samego Johna Romero. W edycji podstawowej go nie uświadczymy. Za 40 dolarów dostaniemy tylko nośnik USB imitujący dyskietkę, płytę z modem oraz soundtrackiem i dwie naklejki.

Premiera tego wszystkiego już wkrótce. Modyfikacja zadebiutuje w lutym 2019 roku. Jeżeli natomiast chcecie załapać się na kolekcjonerkę, trzeba się sprężać. Zamówienia można składać do 24 grudnia. Warto zajrzeć na stronę studia choćby dla sporego wywiadu z Johnem Romero na temat gry (jest po angielsku).

Krzysztof Kempski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)