John Carmack stworzy iFallouta?

John Carmack stworzy iFallouta?06.11.2009 01:40
John Carmack stworzy iFallouta?
marcindmjqtx

Po zakupieniu id Software przez ZeniMax spodziewałem się, że w końcu dojdzie do współpracy nad jakimś tytułem między id a siostrzanym obecnie studiem Bethesda Softworks. Podejrzewałem jednak, że polegać będzie ona np. na wykorzystaniu silnika id Tech 5 w Falloucie 4. Jak się jednak okazuje, John Carmack, jeden z założycieli id, zastanawia się nad stworzeniem gry osadzonej w uniwersum Fallouta na... iPhone'a.

Jakiś czas temu Todd Howard z Bethesdy stwierdził, że w planach miał iPhone'ową wersję Fallouta, ale nie uznali żadnej z rozważanych wersji takiej gry za dość dobrą i projekt został zawieszony. Teraz na odsiecz przybył John Carmack, który stworzył wstępną koncepcję iFallouta.

Jak stwierdził Carmack, Howard jest wielkim fanem iPhone'a i jakikolwiek projekt na tę platformę oparty na grach Bethesdy byłby stworzony wspólnie przez Bethesdę i id. Carmack ma obecnie ręce pełne roboty, ale chciałby osobiście uczestniczyć w pracach nad tą grą - jeśli nawet nie włączy się bezpośrednio do jej projektowania finalnego produktu, to na pewno dostarczy przynajmniej kod.

[via Kotaku]

326857134614931735
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)