Jeżeli to jeszcze kogoś obchodzi: tak, w Dota 2 będzie można grać za pośrednictwem LAN

Jeżeli to jeszcze kogoś obchodzi: tak, w Dota 2 będzie można grać za pośrednictwem LAN16.02.2012 17:45
Jeżeli to jeszcze kogoś obchodzi: tak, w Dota 2 będzie można grać za pośrednictwem LAN
marcindmjqtx

Nie jest to już teraz tak popularne rozwiązanie, ale miło, że Valve daje taką możliwość, tak?

Od dłuższego czasu producenci odchodzą od udostępniania graczom szansy na granie za pośrednictwem sieci LAN. Wywoływało to szczególnie gorące protesty w przypadku gier Blizzarda. Jeżeli mamy dwa stojące obok siebie komputery, to jeśli chcemy zagrać razem w StarCrafta 2, to oba muszą być podłączone do internetu i serwerów Battlenetu.

Wraz z coraz łatwiejszym dostępem do internetu staje się to coraz mniejszym problemem, producenci w ten sposób chcą walczyć z piractwem, więc jest to usprawiedliwione. Czasami jednak nawet Blizzard miewał z tym problemy. Gdy w zeszłym roku organizował w Warszawie turniej StarCrafta 2, przez kilka godzin sami organizatorzy nie mogli się połączyć z serwerami własnej firmy.

Musiał to być częsty problem, bo Blizzard zaczął apelować do organizatorów większych imprez, aby zawczasu zgłaszali im swoje IP, bo w przypadku łączenia się zbyt dużej liczby maszyn z tego samego adresu, Battlenet je automatycznie odcina.

Więc proszę bardzo, Valve postanowiło machnąć na to ręką, w końcu wszystko wskazuje na to, że ich gra i tak będzie darmowa i proszę bardzo, Dota 2 będzie miała LAN. Witamy z powrotem w latach 90!

Organizatorzy turniejów odetchnęli - ogarnianie meczy na 10 osób to sporo roboty.

Źródło: Kotaku

Konrad Hildebrand

326952393785366570
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)