Jeżeli lubicie dostawać łomot od innych graczy, koniecznie musicie zagrać w Fortnite: Battle Royale na... smartfonie

Jeżeli lubicie dostawać łomot od innych graczy, koniecznie musicie zagrać w Fortnite: Battle Royale na... smartfonie

Jeżeli lubicie dostawać łomot od innych graczy, koniecznie musicie zagrać w Fortnite: Battle Royale na... smartfonie
Krzysztof Kempski
09.03.2018 15:07

Okazja ku temu pojawi się już wkrótce. O ile posiadacie smartfon/tablet od Apple.

Premiera PUBGa była z pewnością ważnym wydarzeniem dla wielu graczy, portfela twórcy gry, ale i dla developerów z Epic Games. Po wielu latach błądzenia i zmian koncepcji, znaleźli własne miejsce we wszechświecie dla swojego dzieła, mającego niegdyś (przypomnijmy) zapoznać nas z coraz popularniejszym Unreal Enginem 4. Ich wersja battle royale szybko stała się szalenie popularna, a w zeszłym miesiącu wyprzedziła nawet PUBGa pod względem liczby grających.

Teraz Epic szykuje się do rywalizacji z PUBGiem na kolejnym froncie. W październiku zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że firma Tencent ma wspomóc stworzenie jej smartfonowej wersji. Twórcy Fortnite: Battle Royale zamierzają odpowiedzieć własną wersją mobilną.

325541556050539122

Jej autorzy zapewniają, że nie będzie ani trochę okrojona względem oryginału. Co więcej, ma być nawet dostępna opcja wspólnej gry z posiadaczami innych platform. I wiecie co? Mam z tego względu spore wątpliwości...

Co prawda do telefonów często można dokupić dodatkowy kontroler, nie zmienia to jednak faktu, że w strzelankach nigdy nie będzie tak precyzyjny jak choćby myszka. Nie mówiąc już o użytkownikach, którzy zdecydują się grać bezpośrednio na dotykowym ekranie... Być może Epic rozważa jakieś mechanizmy wspomagające celowanie, ale i tak nie wyobrażam sobie, w jaki sposób dałoby się zrównać szanse graczy.

Dlatego chociaż Fortnite: Battle Royale na smartfonie chętnie bym ograł, mam jednak nadzieję, że rozgrywka z posiadaczami innych platform będzie możliwym do wyłączenia urozmaiceniem, a nie próbą podbicia liczby graczy. I tak sądzę, że ich nie zabraknie. W pierwszej kolejności gra dostępna będzie na iOSie, później trafi na Androida. Posiadacze "jabłuszek" mogą już zapisać się na Invite Event i czekać na poniedziałek z nadzieją, że dostaną zaproszenie. Jako posiadacz "szóstki" muszę niestety trochę poczekać jeszcze na okazję do przetestowania gry, bo niezbędne minimum to iPhone 6S.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)