Jeszcze jedna gra braci Oliver o Dizzym

Tak, mamy kolejny skarb z przeszłości. I znowu przy jego renowacji pomógł Polak.

Jeszcze jedna gra braci Oliver o Dizzym
Patryk Fijałkowski

Czy ktoś ma poczucie déjà vu? Może to dlatego, że nie tak dawno temu, bo w 2015, mieliśmy podobną sytuację? Bracia Oliver odkopali wtedy z archiwalnych materiałów Wonderland Dizzy - nigdy niewydaną, przerobioną wersję Magicland Dizzy. Nieskończonym kodem z dyskietki zajął się Łukasz Kur, programista z Polski będący fanem Dizzy'ego. Efektem była grywalna wersja gry, nawet z poziomu przeglądarki.

A teraz mamy kolejną odsłonę. Tym razem mowa o Mystery World Dizzy, które miało być wydane na NES-a w 1993. Nie jest to zupełnie nowa gra, tylko przeróbka trzeciej odsłony serii - Fantasy World Dizzy - ale bracia Oliver postanowili wypuścić ją za darmo w świat.

Znowu zagramy z poziomu przeglądarki i znowu pomagał m.in Łukasz Kur. Lepiej nie otwierajcie tego w pracy, bo jeszcze wciągnięcie się w próbę wydostania się z lochu. Gdyby jednak ktoś spróbował... Strzałkami się poruszamy, a X-em podnosimy i upuszczamy przedmioty. Jeśli natomiast nie rozumiecie do końca, jak działają mechanizmy tego świata, to pewnie dlatego, że nie zdążyliście się załapać na szał wokół Dizzy'ego, który ja na przykład pamiętam jak przez mgłę z najwcześniejszych lat dzieciństwa.

Obraz

A na pierwszy rzut oka pocieszne jajko ma w sobie charyzmę, dzięki której mogłoby rozkochać w sobie nowe pokolenie graczy. Póki co pozostają jednak sędziwe odsłony na przeglądarce.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.