Jeszcze jedna gra braci Oliver o Dizzym

Jeszcze jedna gra braci Oliver o Dizzym

Jeszcze jedna gra braci Oliver o Dizzym
Patryk Fijałkowski
11.04.2017 10:47

Tak, mamy kolejny skarb z przeszłości. I znowu przy jego renowacji pomógł Polak.

Czy ktoś ma poczucie déjà vu? Może to dlatego, że nie tak dawno temu, bo w 2015, mieliśmy podobną sytuację? Bracia Oliver odkopali wtedy z archiwalnych materiałów Wonderland Dizzy - nigdy niewydaną, przerobioną wersję Magicland Dizzy. Nieskończonym kodem z dyskietki zajął się Łukasz Kur, programista z Polski będący fanem Dizzy'ego. Efektem była grywalna wersja gry, nawet z poziomu przeglądarki.

A teraz mamy kolejną odsłonę. Tym razem mowa o Mystery World Dizzy, które miało być wydane na NES-a w 1993. Nie jest to zupełnie nowa gra, tylko przeróbka trzeciej odsłony serii - Fantasy World Dizzy - ale bracia Oliver postanowili wypuścić ją za darmo w świat.

Znowu zagramy z poziomu przeglądarki i znowu pomagał m.in Łukasz Kur. Lepiej nie otwierajcie tego w pracy, bo jeszcze wciągnięcie się w próbę wydostania się z lochu. Gdyby jednak ktoś spróbował... Strzałkami się poruszamy, a X-em podnosimy i upuszczamy przedmioty. Jeśli natomiast nie rozumiecie do końca, jak działają mechanizmy tego świata, to pewnie dlatego, że nie zdążyliście się załapać na szał wokół Dizzy'ego, który ja na przykład pamiętam jak przez mgłę z najwcześniejszych lat dzieciństwa.

Obraz

A na pierwszy rzut oka pocieszne jajko ma w sobie charyzmę, dzięki której mogłoby rozkochać w sobie nowe pokolenie graczy. Póki co pozostają jednak sędziwe odsłony na przeglądarce.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)