Jest pierwszy zwiastun Call of Duty: Black Ops 2 - stary silnik, nowe realia i... mieszane odczucia

Jest pierwszy zwiastun Call of Duty: Black Ops 2 - stary silnik, nowe realia i... mieszane odczucia

Jest pierwszy zwiastun Call of Duty: Black Ops 2 - stary silnik, nowe realia i... mieszane odczucia
marcindmjqtx
02.05.2012 08:28, aktualizacja: 21.01.2016 17:03

Po fali plotek, które zalewały nas od paru miesięcy, i wczorajszym oficjalnym ujawnieniu nowej części Call of Duty, doczekaliśmy się jej debiutanckiego zwiastuna.

Poza zwykłymi samochodami, helikopterami, rakietami kosmicznymi, poduszkowcami czy odrzutowcami, na zwiastunie pojawiają się więc też różnego rodzaju roboty (zarówno coś na modłę mechów, jak i futurystyczne drony), miasta wyglądają nieco bardziej nowocześnie (widać m.in. niszczone Los Angeles), a jeden z bohaterów ma zamontowany na ramieniu mini-komputer. Zabraknie laserów czy statków kosmicznych, bo to nie tak odległa przyszłość, niemniej: czuć, że trochę się na świecie zmieniło.

Co bardziej uważni zauważą, że gra przedstawi nam nie tylko wydarzenia z najbliższej przyszłości. Przeniesiemy się sporo lat wstecz, pod koniec lat 80., m.in. do Afganistanu, by pojeździć na... koniach. Żeby była pełna jasność: facet, którego widać na początku filmiku, to sierżant Frank Woods, który o dziwo przeżył to, co spotkało go w poprzednim Black Ops.

Poza tym czeka nas raczej standard dla serii: dużo wybuchów, jeszcze więcej strzelania, masa oskryptowanych akcji, trochę patosu i wysoki poziom filmowości. Filmikowi nie można odmówić widowiskowości i dobrego tempa, mnie jednak ten zwiastun nie porwał i nawet na chwilę nie wgniótł w fotel. Czuję przesyt tą serią i nawet przeniesienie akcji kilkanaście lat do przyszłości w moich oczach zbytnio jej nie odświeża; tu potrzeba chyba zmiany mechanizmu rozgrywki. Co nie znaczy, że nie mam ochoty w nowe Call of Duty zagrać - jako kilkugodzinny zastrzyk adrenaliny ta seria sprawdza się świetnie. No, i będzie oczywiście tryb multiplayer, dla wielu istotniejszy niż kampania dla jednego gracza, ale mnie akurat on nie obchodzi.

Światowa premiera 13 listopada na PS3, X360 i PC. Kolejny rekord sprzedaży gwarantowany?

Adrian Palma

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)