Jest 150, do końca roku będzie 280 - produkcji na PS VR, rzecz jasna

Jest 150, do końca roku będzie 280 - produkcji na PS VR, rzecz jasna

Jest 150, do końca roku będzie 280 - produkcji na PS VR, rzecz jasna
Maciej Kowalik
09.01.2018 12:31

Dwa miliony gogli Sony w domach graczy to zdaniem firmy rynek, którego developerzy nie będą ignorować.

Wchodzimy w kolejny etap rozwoju wirtualnej rzeczywistości. Producenci gogli wprowadzają na rynek kolejne iteracje swoich sprzętów, próbują znaleźć złoty środek jeśli idzie o ich cenę i zapowiadają nowości. Patryk pisał o bezprzewodowej przyszłości HTC Vive i nowym modelu. Sony swoje gogle lekko odświeżyło w zeszłym roku, a na początku bieżącego śpieszy z zapewnieniem, że nowych produkcji nie zabraknie. Pozytywny sygnał jest ważny dla ponad dwóch milionów posiadaczy PlayStation VR.

Firma pochwaliła się przekroczeniem tej bariery jeszcze przed końcem poprzedniego roku i liczy, że teraz będzie już "z górki". W cytowanym przez Siliconerę komunikacie firmy, Sony twierdzi, że dwa miliony PS VR na rynku wystarczy, by zachęcić developerów do tworzenia na ten sprzęt. Niekoniecznie dużych gier, więc świadomie unikam tego rzeczownika. Obecnie posiadacze PS VR mają dostęp do 150 różnego rodzaju aplikacji, doświadczeń i mniejszych czy większych gier. Do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 280. Oby znalazło się tam kilka pełnowymiarowych tytułów.

Miła jest świadomość, że wkład w popularyzację technologii mają też Polacy. Łódzki SuperHot VR jest na drugim miejscu najlepiej sprzedających się gier na PS VR w PlayStation Store zarówno w Europie, jak i w USA. Na naszym kontynencie lepszy jest tylko Batman. Za oceanem króluje... Job Simulator.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)