Jeśli powstanie trzecia część Alice, to raczej nie będzie to gra AAA

Jeśli powstanie trzecia część Alice, to raczej nie będzie to gra AAA

Jeśli powstanie trzecia część Alice, to raczej nie będzie to gra AAA
marcindmjqtx
27.03.2013 11:07, aktualizacja: 05.01.2016 16:17

A to, czy w ogóle powstanie waży się właśnie teraz.

American McGee dwa tygodnie temu zapytał na swoim profilu Facebookowym, czy chcielibyśmy zagrać w kolejną grę o Alicji i czy bylibyśmy gotowi wesprzeć projekt na Kickstarterze, jeśli udałoby się zdobyć od EA licencję.

Zaczęło się GDC i American postanowił spróbować. Przy czym jeśli gra powstanie, to najprawdopodobniej będzie mocno różniła się od poprzedniczek.

Spicy Horse przerzuciło się na tworzenie mniejszych, odpalanych w przeglądarce gier i chyba nie zamierza z tego rezygnować dla Alicji. RJ Berg - współpracujący z McGee pisarz i producent - zdradził serwisowi Joystiq, że wielkobudżetowy tytuł raczej nie jest teraz priorytetem dla samego EA.

Panowie mają pomysł na grę, której akcja rozgrywałaby się nie w Krainie Czarów. Przynajmniej nie tej Alicji. Bohaterka umiałaby bowiem wskakiwać w umysły napotkanych ludzi i odwiedzać ich Krainy Czarów. Mogłaby im pomagać... lub szkodzić. Ulice Londynu zamieniłyby się w portale do tysięcy niesamowitych opowieści.

Brzmi trochę tak, jakby Alicja została jednym z Psychonautów, ale to przecież nic złego. Na sequel tamtej gry jakoś się nie zanosi. McGee i Berg mają zamiar przekonać EA do swoich pomysłów. Nam pozostaje trzymać kciuki.

źródło: Joystiq

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)