Jeśli Microsoft nie zacznie działać, sequel Sunset Overdrive może mu zwiać

Szef studia Insomniac chciałby wrócić do tej marki.

Jeśli Microsoft nie zacznie działać, sequel Sunset Overdrive może mu zwiać
Maciej Kowalik

Ted Price i jego ekipa nie narzekają na brak zajęć. W 2016 roku wyprodukowali aż 5 gier na rozmaite platformy, jednocześnie pracując oczywiście nad Spider-Manem na PS4. W 2015 roku Insomniacy skupili się głównie na platformach mobilnych, a rok wcześniej wypuścili na rynek tylko jeden tytuł - Sunset Overdrive. Świeży, pełen energii i humoru, za który ceniliśmy gry amerykańskiego studia. I pierwszy wydany tylko na platformę Microsoftu w historii tej ekipy, która do 2011 roku tworzyła tylko na konsole Sony. Bardzo dobrze zresztą oceniony.

Mamy 2017 rok, Insomniac znów skumał się z Japończykami, a o sequelu Sunset Overdrive nic nie słychać. Czemu?

Taka odpowiedź powinna oznaczać, że komuś odpowiedzialnemu w Microsofcie za kontakty ze studiami zapala się na biurku lampka alarmowa. Po skasowaniu Fable Legends czy ostatnim pogrzebaniu tworzonego od lat Scalebound, firma nie powinna pozwolić, by Sunset Overdrive choćby częściowo odleciało do konkurencji.

Phil Spencer obiecuje, że to będzie świetny rok dla Xboksa, ale argumentów ma malutko. Sytuacja może się zmienić po oficjalnym pokazaniu Scorpio i nowych gier, ale póki co Xbox One dostał w tym roku Halo Wars 2, a PS4 m.in. Gravity Rush 2, Nioha, Yakuzę 0, a za moment wyląduje tam udane Horizon: Zero Dawn.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościmicrosoftinsomniac games
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.