Jeśli Microsoft nie zacznie działać, sequel Sunset Overdrive może mu zwiać

Jeśli Microsoft nie zacznie działać, sequel Sunset Overdrive może mu zwiać
Maciej Kowalik

24.02.2017 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef studia Insomniac chciałby wrócić do tej marki.

Ted Price i jego ekipa nie narzekają na brak zajęć. W 2016 roku wyprodukowali aż 5 gier na rozmaite platformy, jednocześnie pracując oczywiście nad Spider-Manem na PS4. W 2015 roku Insomniacy skupili się głównie na platformach mobilnych, a rok wcześniej wypuścili na rynek tylko jeden tytuł - Sunset Overdrive. Świeży, pełen energii i humoru, za który ceniliśmy gry amerykańskiego studia. I pierwszy wydany tylko na platformę Microsoftu w historii tej ekipy, która do 2011 roku tworzyła tylko na konsole Sony. Bardzo dobrze zresztą oceniony.

Mamy 2017 rok, Insomniac znów skumał się z Japończykami, a o sequelu Sunset Overdrive nic nie słychać. Czemu?

Taka odpowiedź powinna oznaczać, że komuś odpowiedzialnemu w Microsofcie za kontakty ze studiami zapala się na biurku lampka alarmowa. Po skasowaniu Fable Legends czy ostatnim pogrzebaniu tworzonego od lat Scalebound, firma nie powinna pozwolić, by Sunset Overdrive choćby częściowo odleciało do konkurencji.

Phil Spencer obiecuje, że to będzie świetny rok dla Xboksa, ale argumentów ma malutko. Sytuacja może się zmienić po oficjalnym pokazaniu Scorpio i nowych gier, ale póki co Xbox One dostał w tym roku Halo Wars 2, a PS4 m.in. Gravity Rush 2, Nioha, Yakuzę 0, a za moment wyląduje tam udane Horizon: Zero Dawn.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)