Jeśli jesteś rasistą, twórca Twisted Metal nie chce Twoich pieniędzy

Strona głównaJeśli jesteś rasistą, twórca Twisted Metal nie chce Twoich pieniędzy
22.12.2011 09:58
Jeśli jesteś rasistą, twórca Twisted Metal nie chce Twoich pieniędzy
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDZiBhsm

David Jaffe, twórca serii God of War i Twisted Metal wystosował krótkie oświadczenie do osób, którym może przeszkadzać, że jeden z bohaterów jego najnowszej gry jest czarny.

bDZiBhrF

Jaffe przejął się rasistowskimi komentarzami pod niedawnym zwiastunem gry, w którym przedstawiono jednego z bohaterów gry: Mr Grimma. Czarnoskórego motocyklisty z wymalowaną na twarzy trupią czaszką. Niektórym nie spodobało się także, że na ścieżce dźwiękowej z gry znalazły się hip-hopowe kawałki czarnych raperów.

W swoim videoblogu Jaffe powiedział:

Jeśli uważasz się za rasistę i nie lubisz czarnych, to jest mi ciebie żal. Gdy ta gra wyjdzie, będzie 2012 rok i chyba powinieneś załatwić sobie jakąś terapię. (...) Jeżeli jakakolwiek osoba napisze do mnie "Tak, jestem rasistą, kupiłem Twoją grę", oddam pieniądze z tego egzemplarza gry na cele dobroczynne. Nie ma cholernej opcji abym chciał w ten sposób zarabiać pieniądze... nie chcę twoich pieprzonych pieniędzy. Wolałbym abyś zabrał te pieniądze i wydał je na terapeutę. Rzadki moment w którym twórca daje znać, że interesuje go, w czyje ręce trafi jego gra.

bDZiBhrH

Źródło: Kotaku

Konrad Hildebrand

327077954117457962
bDZiBhsD