Jeremy Soule na razie nie pracuje nad muzyką do The Elder Scrolls, ale to nie znaczy, że nic nie robi

Jeremy Soule na razie nie pracuje nad muzyką do The Elder Scrolls, ale to nie znaczy, że nic nie robi

Jeremy Soule na razie nie pracuje nad muzyką do The Elder Scrolls, ale to nie znaczy, że nic nie robi
Joanna Pamięta - Borkowska
15.01.2019 12:04, aktualizacja: 16.01.2019 09:17

Ale chodzi o album, który obiecał już jakiś czas temu.

Jeremy Soule - nazwisko kompozytora słynnego z muzyki do trzech części The Elder Scrolls wypłynęło całkiem niedawno w związku z wątpliwościami co do tego, czy będzie on zaangażowany w kolejną część serii. Jakie by nie były dalsze muzyczne losy TES VI, Soule ma wiele innych projektów, które powinien ukończyć. Piszę "powinien", bo niektóre mają charakter obietnicy.

W 2013 roku Soule wystartował z kampanią na Kickstarterze. Za uzbierane w jej trakcie pieniądze chciał nagrać, a następnie wydać w postaci albumu autorską symfonię pt. "The Northerner Symphony". Odzew był, jak się można domyślić, pozytywny i żywiołowy. Soule'a wsparło ponad 4 tysiące osób, a osiągnięto kwotę 121 tysięcy dolarów. Jednak zbiórka się skończyła, a o muzyki ani słychu (dosłownie).

W 2014 roku okazało się, że Soule jeszcze nawet nie zasiadł do komponowania. W listopadzie napisał:

Co oczywiście nie spotkało się z pozytywną reakcją wspierających. Soule zapewnił jednak, że osoby niezadowolone z opóźnienia mogą skontaktować się z nim w celu zwrotu pieniędzy. Osób zgłosiło się niewiele, bo jakieś 2%, ale niestety procedury zwrotu pieniędzy nawet tej garstce osób zawiodły. Niektórzy musieli czekać na przelew parę lat.

Informacji o postępie prac było niewiele, ale z drugiej strony, tak to jest z procesem twórczym - raz pędzi jak szatan, by na drugi dzień wlec się z prędkością lodowca. W końcu wspierający dostali szkic dzieła pod tytułem "The Northerner Diaries" w wersji cyfrowej. I jakkolwiek było to dowodem na to, że Soule coś w temacie robi, znowu wiele osób wyraziło niezadowolenie.

Ale oto niedawno na oficjalnym profilu Soule'a pojawił się następujący wpis:

325460556776026738

Czyli po sześciu latach od rozpoczęcia kampanii na Kickstarterze nadszedł rok pod znakiem muzyki Soule'a. Aż dwa albumy, jeden na wiosnę pt. "The Northerner: The Moon and the Night Sky" oraz drugi, ten najbardziej wyczekiwany, w grudniu.

325460556776157810
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)