Jedni developerzy zapominają o graczach w dniu premiery, inni "nawiedzają" ich transmisje na Twitchu

Jedni developerzy zapominają o graczach w dniu premiery, inni "nawiedzają" ich transmisje na Twitchu

Jedni developerzy zapominają o graczach w dniu premiery, inni "nawiedzają" ich transmisje na Twitchu
Maciej Kowalik
05.07.2017 10:00

Po czym poznać fajnego twórcę, odcinek 273.

Zabawnie się złożyło, bo widzę, że Bartek pisze akurat o pecetowej wersji Nier: Automata, która jakoś nie może doczekać się oficjalnych łatek od Platinum Games i Square Enix. Ja podrzucę Wam przykład na inne podejście.

Znacie Clustertruck? Jak przystało na rasowego indora gra oparta jest na jednej mechanice - skaczemy po pędzącej przed siebie karawanie ciężarówek, próbując ominąć wszystkie przeszkody, stojące na drodze do mety. We wrześniu stuknie jej roczek. Developerem jest szwedzkie studio Landfall, które przy promocji Clustertruck postawiło głównie na streamerów. Co ważne - zrobiło to z głową, chętnie wykorzystując oferowane przez Twitcha możliwości wpływania na transmitowaną rozgrywkę.

Od dwóch dni w USA trwa growy maraton Summer Games Done Quick. W tym roku speedrunnerzy zbierają w jego ramach pieniądze na rzecz organizacji Lekarze bez Granic. Jak pewnie się domyślacie, jednym z punktów programu było przechodzenie Clustertruck. Landfall nie przepuściło okazji.

W dziesiątej minucie developer przywitał się krótkim komunikatem na ekranie i - z pomocą widzów głosujących na Twitchu - zaczął zmieniać reguły rozgrywki. Od zmiany kolorów, po zmniejszenie siły grawitacji czy przyspieszenie czasu. Oczywiście nie chodziło o uniemożliwienie graczowi przejścia gry, a o wprowadzenie nieco urozmaicenia do rozgrywki, która mogła być dla niego rutyną. Wyszło fajnie. Zwłaszcza, że widownia była spora, a cel szczytny.

Całość możecie obejrzeć tu. A jeśli lubicie patrzeć, jak grają inni, to rozpiskę kolejnych transmisji znajdziecie na stronie Summer Games Done Quick.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)