Jedna gra doprowadziła do krachu całego rynku. A teraz nakręcono o niej film - zobacz zwiastun

Kilka miesięcy temu w Nowym Meksyku odnaleziono zakopane na pustyni kartridże z E.T., najgorszą grą świata, która była jedną z głównych przyczyn ogromnego krachu na całym rynku w 1982 roku. Już jesienią zobaczymy film dokumentalny na ten temat.

Jedna gra doprowadziła do krachu całego rynku. A teraz nakręcono o niej film - zobacz zwiastun
marcindmjqtx

28.07.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:33

Stworzona w rekordowo krótkim czasie przez Scotta Warshawa produkcja miała być hitem opartym na licencji, za którą zapłacono niewyobrażalne 25 milionów dolarów. Okazała się ogromną wtopą, doprowadziła do załamania cały rynek i sprowadziła na dno giganta branży - Atari. Zakopano ją na pustyni - to właśnie E.T., najgorsza gra świata. Więcej na jej temat pisał swego czasu Marcin.

Już jesienią będzie mieć premierę film dokumentalny Atari: Game Over - nie będzie to tylko zapis misji, która wykopała E.T. spod pustyni, ale także opowieść o tej niezwykłej firmie, grze i szalonych latach 80. Właśnie pojawił się jego zwiastun:

Film pojawi się jesienią na konsoli Xbox (Microsoft był sponsorem wyprawy do Nowego Meksyku).

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.