Jeden prosty trik. Dzięki Starfield sprzedaż Xboxów wzrosła o 1000 proc.

Jeden prosty trik. Dzięki Starfield sprzedaż Xboxów wzrosła o 1000 proc.

Xbox series x
Xbox series x
Źródło zdjęć: © WP
Arkadiusz Stando
06.09.2023 14:18

Starfield to pierwszy tak gigantyczny tytuł wydany konsolowo tylko na Xbox Series X/S. Gra jest także dostępna na PC, jednak gracze posiadający tylko konsolę Sony mogą jedynie obejść się smakiem. Tym bardziej, że wymagania wersji na PC są spore.

Wygląda na to, że nie tylko Starfield sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Wraz z premierą pierwszej od dawien dawna dużej gry single-player typu RPG akcji Bethesdy minęło już kilka lat. Studio ma na swoim koncie wiele hitów sprzedanych w milionach egzemplarzy, w tym Fallout 4 czy The Elder Scrolls V: Skyrim, z tego względu zainteresowanie ich kolejną produkcją jest gigantyczne.

Gra Starfield jest nie tylko dostępna w standardowej sprzedaży, ale trafiła także do usługi Xbox Game Pass. Zarówno użytkownicy posiadający wersję PC Game Pass jak i konsolowy Game Pass czy Game Pass Ultimate mogą zagrać w nią w ramach abonamentu. A ten z kolei można wykupić na 12 miesięcy praktycznie w cenie samej gry Starfield. Jak tu nie skorzystać?

Xbox Series X sprzedaje się dzięki Starfield

Jak zauważył użytkownik serwisu X (dawniej Twitter) o nicku PeterOvo, w amerykańskim Amazonie sprzedaż Xbox Series X dosłownie wystrzeliła. Konsola Microsoftu sprzedaje się o 1056 proc. częściej i nie jest to wynik żadnej promocji czy wyprzedaży. Cena jest cały czas standardowa. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem tej zagadki jest odpowiedź: premiera gry Starfield.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gra oficjalnie debiutuje już dziś, 6 września 2023 roku i od tego dnia jest też dostępna w usłudze Xbox Game Pass. Wcześniej w Starfield można było zagrać przedpremierowo, jeżeli kupiliśmy droższą edycję gry. Jak widać ekskluzywne tytuły potrafią przyciągać także do Xboxa, nie tylko do PlayStation, jak Sony zdawałoby się zwykle sądzić.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)