Millennium Falcon w Starfield. A może Normandia? Gracze tworzą świetne statki

Edytor statków kosmicznych w Starfield pozwala puścić wodze fantazji. Chociaż na pierwszy rzut oka interfejs jest bardzo skomplikowany, to gracze już znaleźli sposób jak go sensownie wykorzystać. Rzućcie okiem na te genialne projekty, bowiem Millennium Falcon to dopiero początek.

Millennium Falcon w Starfield
Millennium Falcon w Starfield
Źródło zdjęć: © Reddit
Arkadiusz Stando

Nie łudźcie się tylko, że budowanie własnego statku w Starfield to proste zadanie. Twórcy poniższych projektów udostępnionych na Reddicie mówią, że stworzenie sensownego i przede wszystkim działającego okrętu wojennego zajmowało im całe godziny. Najpierw trzeba zrozumieć, jak działa system, a tak naprawdę potem dopiero można coś zbudować.

Chociaż wielu graczy mogło spodziewać się w Starfield epopei niczym z serii Mass Effect, to nic z tych rzeczy. Grze bliżej do Fallouta 4, niż do emocjonującej podróży Komandora Sheparda. Jednak na osłodę możemy stworzyć sobie statek przypominający Normandię SR-2. Chociaż nie wygląda może idealnie, jak legendarny okręt z Mass Effect, to da się poczuć ten klimat.

Kilka kolejnych projektów statków kosmicznych na podstawie Gwiezdnych Wojen. Jeden z graczy stworzył nawet niszczyciel. I trzeba przyznać, że wygląda to niesamowicie. Jak widać Starfield daje ogromne możliwości tworzenia, jeśli tylko nie brak nam kreatywności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Starfield - musisz to wiedzieć, zanim zagrasz

Gigant z Halo, czyli fregata UNSC znana bliżej jako Forward Unto Dawn, też znalazła swoje miejsce w Starfield. Chociaż udało się ją odtworzyć w zaledwie 1/4 rozmiarów, to nadal wygląda na potężną jednostkę. Niestety limity budowania statków nie pozwalają na konstrukcje dłuższe niż 100 metrów.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.