Jeden proces się kończy, drugi zaczyna. Activision pozwane przez twórców serii Delta Force

Jeden proces się kończy, drugi zaczyna. Activision pozwane przez twórców serii Delta Force18.05.2012 10:32
Jeden proces się kończy, drugi zaczyna. Activision pozwane przez twórców serii Delta Force
marcindmjqtx

Spór pomiędzy Activision, a EA został wczoraj zakończony podpisaniem ugody. Teraz wydawca musi odpowiedzieć na oskarżenia firmy NovaLogic.

Firmy, o której od dawna w zasadzie nie słyszeliśmy. Dawno temu stworzyła jednak serię strzelanin Delta Force i to właśnie o nazwę i emblematy tego oddziału rozchodzi się sprawa z Activision.

NovaLogic ma do wydawcy pretensje o to, że w Modern Warfare 3 w niektórych misjach, kierujemy poczynaniami żołnierzy jednostki nazwanej Delta Force. Problem w tym, że amerykański rząd twierdzi, że taki oddział nie istnieje. Nawet jeśli jego nazwa została wymyślona przez kogoś innego (to potoczna nazwa jednej z jednostek), to prawa do niej zastrzegło w 1998 roku NovaLogic.

A Activision nie tylko wrzuciło do swojej gry taki oddział, ale i nie starało się zbyt mocno, by odmienić jego emblemat (na obrazku powyżej). Inna sprawa, że i on nie jest specjalnie oryginalny - to wariacja na temat insygniów 1st Special Forces Operational Detachment-Delta - oddziału nazywanego właśnie Delta Force. Jego emblemat wygląda tak:

NovaLogic decydując się na wkroczenie na drogę sądową z Activision musi wierzyć, że dysponuje solidnymi argumentami. Nie jestem prawnikiem, ale jakoś nie jestem o tym przekonany. A wy?

źródło: Courthouse News, via The Verge

Maciej Kowalik

326924356574341399
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)