Jason Voorhees robi zrzutę - złożycie się na Friday the 13th: The Game?

Jason Voorhees robi zrzutę - złożycie się na Friday the 13th: The Game?

Jason Voorhees robi zrzutę - złożycie się na Friday the 13th: The Game?
marcindmjqtx
13.10.2015 19:44, aktualizacja: 05.01.2016 14:52

Twórcy zapowiadają tytuł jako wariację Evolve w uniwersum slashera, w którym to potwór jest ścigającym.

O Friday the 13th: The Game mówiliśmy jeszcze na początku roku. Wtedy asymetryczny kooperacyjny tytuł miał trafić na rynek w październiku. Jesienny miesiąc trwa w najlepsze, a my zamiast gotowej gry, dostaliśmy możliwość zrzucenia się na jej ukończenie. Growa fantazja na temat "Piątku trzynastego" trafiła na Kickstartera.

Gra ma być wariacją Evolve, w której zamiast Krakenów czy Goliatów, jest potężny, kultowy Jason Voorhees, a drużynę łowców zastępuje banda siedmiu przerażonych, głupich nastolatków. Poza tym tutaj to potwór poluje. Wygląda na to, że otrzymamy fabułę każdego slashera ubraną w formułę gry wieloosobowej. Zresztą, twórcy podkreślają, że zależy im na jak najwierniejszym oddaniu klimatu klasycznych horrorów.

Na pokładzie przy tworzeniu gry jest Kane Hodder, aktor, który kilkukrotnie wcielił się w kultowego Jasona. Użyczy on wirtualnemu psychopacie swoich ruchów za pośrednictwem techniki motion-capture. Na pokładzie projektu znajdują się też inne duże imiona - Sean S. Cunningham, reżyser pierwszego "Piątku trzynastego" i Harry Manfredini, kompozytor muzyki dla filmów z serii.

Rozgrywka ma się opierać na scenariuszach 1vs7, w których Jason ściga i morduje siedmiu nastolatków na terenie Camp Crystal Lake. Ofiary mordercy muszą przed nim uciekać, ale możliwe jest też pokonanie psychopaty. Będzie do tego oczywiście potrzebna współpraca i odpowiednie wykorzystanie umiejętności postaci. Twórcy zapewniają oczywiście, że pracują nad balansem i zapewnieniem równomiernej frajdy płynącej z grania po obu stronach.

Po skończonym scenariuszu gra ma samodzielnie przygotowywać jego filmowe podsumowanie w stylu zwiastunów slasherów z lat 80. Obejrzymy na nim wszystkie najbrutalniejsze i czasami najbardziej groteskowe morderstwa. Tytuł, ze względu na brutalność i goliznę, będzie tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. Poniżej obejrzycie jego trailer, który niestety niewiele pokaże i jeszcze mniej powie:

Gra działać będzie na Unreal Engine 4. Twórcy mają pomysł na serię scenariuszy w ramach kampanii dla pojedynczego gracza, ale jej istnienie zależy od tego, jak pójdzie zbiórka. Premierę Friday the 13th: The Game zaplanowano na jesień przyszłego roku na PC, PS4 i Xboksie One. Chcecie się złożyć? Zapraszamy na stronę zbiórki.

[źródło: Kickstarter]

Patryk Fijałkowski

326865847661062423
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)