Japońskie studia nie chcą robić gier na Vitę? [PLOTKI]

Takie plotki pojawiły się w japońskiej prasie. Miałoby się to wiązać ze słabą sprzedażą PS Vita - zdecydowanie lepiej radzą sobie 3DS i leciwe już PSP.

marcindmjqtx

Mówią, że w każdej plotce jest ziarno prawdy. Niejaki Kiyoshi Shin twierdzi, że:

Duże japońskie firmy kasują wszystkie projekty przeznaczone na Vitę i kierują swoje zainteresowanie w stronę 3DS-a. Dementuje je jednak Scott Rohde z firmy Sony twierdząc, że ciągle słyszy się tego typu teksty. Znanych jest mu wielu zewnętrznych twórców i wydawców, którzy pracują nad grami dla Vity i planują pracować również nad kolejnymi pozycjami. Przyznaje jednak, że poszczególne platformy mają swoje gorące okresy i tego typu spekulacje mogą się pojawiać - szczególnie kiedy któraś z konsol nie radzi sobie na rynku tak dobrze jak pozostałe.

Mi też ciężko uwierzyć w tego typu plotki. PS Vita daje naprawdę duże możliwości i jeszcze bardziej zaciera granicę między mobilnym, a stacjonarnym graniem. Niewykorzystanie tego potencjału przez twórców byłoby nierozsądne. W końcu gry nie są najtańsze, do kogoś te pieniądze trafiają, prawda? A sprzedaż się rozkręci.

[via Gamasutra] Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonynintendo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.