Japończyków nie zrozumiesz. W Japonii Days Gone sprzedaje się lepiej niż God of War

Japończyków nie zrozumiesz. W Japonii Days Gone sprzedaje się lepiej niż God of War10.05.2019 15:17
Japończyków nie zrozumiesz. W Japonii Days Gone sprzedaje się lepiej niż God of War
Tatiana Kowalczyk

Kraj Kwitnącej Wiśni rządzi się własnymi prawami, ale też sprzedaż Days Gone swoją drogą idzie naprawdę kapitalnie.

Days Gone ogólnie nie może narzekać na sprzedaż, bo na przykład w UK gra pobiła Mortal Kombat 11, zajmując tam pierwsze miejsce jeśli chodzi o fizyczne kopie. Ale kto by się spodziewał, że japońscy posiadacze PS4 zamiast „symulatora taty” wolą postapokalitycznego chyba średniaka o zombie (piszę „chyba”, bo sama jeszcze nie grałam, ale po materiałach promocyjnych coś czuję, że u mnie gra wyląduje właśnie w tej kategorii).

Days Gone – Story Trailer | PS4

W trakcie pierwszych dwóch dni od premiery Days Gone sprzedało się w Japonii w aż 114,319 kopiach. Dla porównania – w przypadku God of War ta liczba wynosiła zaledwie 46,091. Bierzmy jednak pod uwagę, że liczby te dotyczą tylko egzemplarzy zakupionych w sklepach fizycznych (dane opublikowało Famitsu, a informacje znajdziecie na Gematsu).

Wydaje się to o tyle dziwne, że przecież właśnie Days Gone to silnie zamerykanizowana produkcja, więc logicznym byłoby, gdyby Japończycy podchodzili do niej z pewną dozą dystansu. A tutaj, proszę – nie dość, że sprzedaje się kapitalnie, to jeszcze bije God of War na głowę.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)