Japończyków nie zrozumiesz. W Japonii Days Gone sprzedaje się lepiej niż God of War

Japończyków nie zrozumiesz. W Japonii Days Gone sprzedaje się lepiej niż God of War

Japończyków nie zrozumiesz. W Japonii Days Gone sprzedaje się lepiej niż God of War
Tatiana Kowalczyk
10.05.2019 15:17

Kraj Kwitnącej Wiśni rządzi się własnymi prawami, ale też sprzedaż Days Gone swoją drogą idzie naprawdę kapitalnie.

Days Gone ogólnie nie może narzekać na sprzedaż, bo na przykład w UK gra pobiła Mortal Kombat 11, zajmując tam pierwsze miejsce jeśli chodzi o fizyczne kopie. Ale kto by się spodziewał, że japońscy posiadacze PS4 zamiast „symulatora taty” wolą postapokalitycznego chyba średniaka o zombie (piszę „chyba”, bo sama jeszcze nie grałam, ale po materiałach promocyjnych coś czuję, że u mnie gra wyląduje właśnie w tej kategorii).

Days Gone – Story Trailer | PS4

W trakcie pierwszych dwóch dni od premiery Days Gone sprzedało się w Japonii w aż 114,319 kopiach. Dla porównania – w przypadku God of War ta liczba wynosiła zaledwie 46,091. Bierzmy jednak pod uwagę, że liczby te dotyczą tylko egzemplarzy zakupionych w sklepach fizycznych (dane opublikowało Famitsu, a informacje znajdziecie na Gematsu).

Wydaje się to o tyle dziwne, że przecież właśnie Days Gone to silnie zamerykanizowana produkcja, więc logicznym byłoby, gdyby Japończycy podchodzili do niej z pewną dozą dystansu. A tutaj, proszę – nie dość, że sprzedaje się kapitalnie, to jeszcze bije God of War na głowę.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)