Jaki w końcu będzie ten 3DS?

Jaki w końcu będzie ten 3DS?

Jaki w końcu będzie ten 3DS?
marcindmjqtx
15.06.2010 11:21, aktualizacja: 06.01.2016 17:07

Konferencja prasowa Nintendo, na której powinniśmy poznać szczegóły na temat 3DSa już dzisiaj. Dla niecierpliwych mamy jednak zebrane w jednym miejscu plotki i spekulacje na temat konsolki Ninny.

Obrazy mówią więcej niż tysiąc słów, więc od nich zaczniemy.

Tak 3DSa wyobraża sobie Kotaku:

A tak wygląda handheld na zdjęciu pochodzącym z pewnego tajemniczego chińskiego źródła:

Podobne, prawda?

Kotaku nie ograniczyło się bynajmniej do jednego obrazka. Posiłkując się informacjami od pewnego tajemniczego chińskiego blogera (widzicie pewną zbieżność?) rozłożono sprzęt na części pierwsze, omawiając najważniejsze elementy składowe.

Podobnie jak w DSie, konsolka wyposażona będzie w dwa ekrany. 3DS ma być kompatybilny z grami z DualScreena, więc jest to raczej konieczne. Wyświetlacze różnią się natomiast rozmiarami. Górny, większy będzie zdolny do wyświetlania grafiki w 3D, z kolei dolny nie będzie różnił się mocno, od tego, który znamy z DSa. Produkcją górnego ekranu zajmować ma się podobno firma Sharp.

Według spekulacji, 3DS ma być wyposażony również w kamerkę, która może służyć do robienia trójwymiarowych zdjęć czy sterowania ruchem. Choć nie musi.

Gry mają być dostarczane na kartach, rozmiarami przypominającymi te w standardzie Flash Compact.

Do sterowania być może służyć będzie gałka analogowa z prawdziwego zdarzenia. Nie marny substytut, jak w przypadku PSP.

Ekipa Kotaku przewiduje również, że 3DS zostanie wyposażony w akcelerometr lub czujnik ruchu. Ciekawą opcją wydaje się być także „suwak 3D”, pozwalający na dostosowanie intensywność trójwymiarowych efektów. Opcja taka pojawiła się w dev-kicie konsolki. Czy znajdzie się w wersji sklepowej? Nie wiemy, ale na pewno byłaby przydatna.

Pamiętacie pogłoski jakoby 3DS miał zrównać się graficznie z PS3 i Xboksem 360? Podobno były mocno przesadzone. Osoby, które miały okazję pobawić się nowym sprzętem Nintendo donoszą, że jakość grafiki jest porównywalna z Wii. Też dobrze.

Ile z tych wróżb okaże się prawdą? Na szczęście nie musimy długo czekać, aby się przekonać. Dziś o godzinie 18.00 Nintendo zacznie wielkie odkrywanie kart.

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)