Jak zrobić nietypowy zwiastun do Heroes & Generals? Poprosić fanów o pomoc

Jak zrobić nietypowy zwiastun do Heroes & Generals? Poprosić fanów o pomoc25.06.2012 14:36
Jak zrobić nietypowy zwiastun do Heroes & Generals? Poprosić fanów o pomoc
marcindmjqtx

Rzadko poznajemy kulisy powstawania zwiastunów - tymczasem twórcy Heroes & Generals nie tylko zaprezentowali odmienny od standardu* film promocyjny, ale też opowiedzieli kilka anegdot związanych z jego tworzeniem.

Wszyscy występujący w zwiastunie, to twórcy z duńskiego Reto-Moto lub członkowie społeczności, w tym jeden ojciec z dwoma synami. Wszystkie nicki także pochodzą od fanów gry. Za zdjęcia montaż odpowiada brat-bliźniak głównego animatora, a tenże animator dobrał odpowiednie sceny z gry. Zwiastun kręcono m.in. w piwnicy pod biurem firmy, bo zdaniem twórców idealnie oddawała ducha "piwnicy, gdzie zwariowani gracze (jak my) chodzą, by odgrywać generałów i bawić się w wojnę, traktując przy tym wszystko bardzo serio". Sceny na zewnątrz powstawały w "Jelenim Parku" pod Kopanhagą, ponieważ przypominał jedną z map z gry. Kręcono je zimą - z tego powodu nie mógł wziąć w nich udziału syn szefa firmy. Było po prostu za zimno.

W sumie to nic takiego, półamatorski zwiastun - ale czytanie takich szczegółów sprawia, że dostrzegam jak twórcy są blisko ze swoją społecznością. To cenna relacja, choć nie zawsze wychodzi na dobre grom. Społeczność może być wymagająca i pomagać w tropieniu błędów, ale może się też obrazić i podzielić, a twórcy często zbyt starają się jej schlebiać.  Niemniej miło widzieć, że twórcy tak dobrze z nią współpracują.

Heroes & Generals jest darmową grą wieloosobową - połączeniem strategii z drużynową strzelaniną rozgrywającą się w czasie drugiej wojny światowej. Gracz rozwija jednego żołnierza, kupuje mu nowy sprzęt, dzięki czemu może się specjalizować w konkretnej roli. Ale może też objąć rolę dowódcy zarówno na poziomie taktycznym jak i strategicznym. Co ciekawe, w różne tryby można grać na różnych platformach (pc, iOS, Android). Na razie jest w wersji beta, dostępnej na PC w przeglądarce - tu możecie się zapisać. A tak wygląda w akcji - zdecydowanie widać, że to jeszcze beta:

Chyba się zainteresuję, choć wojenne strzelanki to nie do końca moja specjalność.

Paweł Kamiński

* standard=wolna muzyka+podniosłe sceny, wybuch, szybkie sceny+dubstep.

327255861209223993
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)