Jak to jest zrobić zbyt dobrą ścieżkę dźwiękową?

Polski kompozytor autorem muzyki do Poopdie, gry stworzonej na zlecenie Felixa "PewDiePie’a" Kjellberga.

Jak to jest zrobić zbyt dobrą ścieżkę dźwiękową?
Bartosz Witoszka

W sobotę świat obiegła informacja o tym, że jeden z najpopularniejszych youtuberów na świecie, Felix "PewDiePie" Kjellberg, robi sobie przerwę od nagrywania filmów, bo… no właśnie nie podał konkretnego powodu, ale jak zapewnia wszystko ma się “wkrótce” wyjaśnić. Internetowi celebryci nie różnią się za bardzo od tych tradycyjnych, ale nie o tym dzisiaj, bowiem przed opublikowaniem filmu, w Google Play pojawił się Poopdie, czyli gra, której głównym sponsorem był nie kto inny, jak PewDiePie właśnie. Nie był to pierwszy romans twórcy z gamedevem, bo jeszcze w 2017 roku pojawiła się prosta przygodówka Bulb Boy, za którą odpowiadało krakowskie Bulbware.

Tytuł nie wyróżniał się na tle innych point-and-clicków, ale chwalony był za niestandardowy, miejscami mocno kontrowersyjny, styl. Adam pisał zresztą o niej więcej w jednym z eSzperaczów i na nim również produkcja Polaków wywarła… dziwne wrażenie.

Obraz

Autorem ścieżki dźwiękowej okazał się katowicki kompozytor i designer Piotr Surmacz, który został zaproszony do współpracy przy projekcie przez deweloperów z Bulbware.

Mówi Surmacz, podkreślając również, że projekt był bardzo pracochłonny, ale ostatecznie jest z niego bardzo zadowolony. Na ścieżkę dźwiękową Poopdie składa się 19 utworów, które dostępne są między innymi na YouTube oraz platformach streamingowych, jak Spotify.

Surmacz - Poopdie OST

Poopdie to siódmy growy soundtrack Surmacza, a trzeci wydany w 2019. Poprzedziły go dwie produkcje wydane w listopadzie – skoczne, syntezatorowe retro do Bouncy Bob 2 oraz ambientowe Mars Power Industries Deluxe w wersji na Switcha.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (7)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.