Jak ten czas leci. W czerwcu odbędzie się już czwarta edycja Pixel Heaven

Jak ten czas leci. W czerwcu odbędzie się już czwarta edycja Pixel Heaven

Jak ten czas leci. W czerwcu odbędzie się już czwarta edycja Pixel Heaven
Maciej Kowalik
04.04.2016 17:54, aktualizacja: 06.04.2016 07:26

Impreza stojąca pod znakiem retro, niezależnych twórców i niezwykłych gości, to wylęgarnia ciekawych historyjek. Dlatego warto zawczasu zaznaczyć ją w kalendarzu.

Wiosna powoli odsyła zimę do kąta, pogoda coraz mocniej zachęca do spacerów, a polskie imprezy growe korzystają, przypominając o sobie i zajmując odpowiednie kratki w kalendarzu. Do czwartej edycji Pixel Heaven jest jeszcze trochę czasu. Odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Hali Miejskich Zakładów Autobusowych, przy Włościańskiej 52 w Warszawie.

Będziemy tam, mamy nadzieję, że i Was nie zabraknie. Bo to po prostu kapitalna okazja, by nie tylko spotkać się z podobnymi miłośnikami gier wideo, ale i podgrzać atmosferę rywalizacją w turniejach. I przy okazji w luźnej atmosferze pogadać z twórcami gier, dziennikarzami czy nawet światowymi legendami branży. Pomiędzy panelami dyskusyjnymi są dostępni dla każdego.

Impreza debiutowała w 2013 roku. Pierwszym gościem specjalnym był Frederick Raynal, autor między innymi kultowego Alone in the Dark. W kolejnych latach warszawską imprezę uświetniali swoją obecnością m.in. autorzy legendarnych gier piłkarskich - Jon Hare (Sensible Soccer) i Dino Dini (Kick Off). W zeszłym roku dali nawet wspólny popis gry... na instrumentach muzycznych.

Jon "Jops" Hare, Andrew Barnabas, Dino Dini & Friends @Pixel Heaven 2015 Afterparty

Oprócz tego można było porozmawiać z autorem jednej z najgłośniejszych gier niezależnych minionego roku - Samem Barlowem, którego Her Story wciąż zbiera branżowe nagrody. Póki co lista tegorocznych gości nie została jeszcze ujawniona w pełni. Otwiera ją Petro Tyshchenko, z którym wspólny język znajdzie każdy fan Commodore i Amigi. Ale to na pewno nie koniec znakomitości z którymi będzie można się spotkać i zamienić kilka słów. O dziennikarzach z obecnych i tych dawnych, owianych już kultem, mediów możecie być spokojni. Ale kto wie, kogo jeszcze licho przyniesie. To tam Koso w 2014 roku wyciągnął od wielkiego fana gier (niekoniecznie elektronicznych) Wojciecha Pijanowskiego potwierdzenie, że w trakcie "Koła Fortuny" w telewizji zwrócił się kiedyś do publiczności z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zagadki z przygodówki Under a Killing Moon.

Pixel Heaven to impreza ukierunkowana na fanów gier i sprzętów, które podpadają dziś pod kategorię retro. Ale to nie muzeum, więc ponad 100 sprzętów z najrozmaitszych lat będzie czekało na chętnych do rozrywki. Niektóre znacie dobrze, o innych pewnie nie słyszeliście. Oczywiście, że będą turnieje. Już teraz zapowiedziano, że zmierzymy się w Outruna, Arkanoida i Street Fightera. Nie tego najnowszego - w Street Fightera II na Amidze.

ZX Spectrum PH2016 Invitation (50fps)

Ale Pixel Heaven to nie tylko wspomnienia. To też promocja niezależnych twórców. W ramach Pixel Basement odbędzie się wystawa Pixel.Expo, rozdane zostaną nagrody dla prezentowanych na imprezie gier oraz odbędą się panele dyskusyjne z ich autorami. I znów - z każdym z nich będzie można pogadać, przybić piątkę czy wypić oranżadę.

Co jeszcze? Szkoła! Szkoła twórców gier, rzecz jasna. A konkretniej warsztaty poświęcone silnikom Unity i Unreal. Zwłaszcza przesiadce z pierwszego na drugi, który dzięki firmie Epic stał się o wiele bardziej dostępny dla początkujących twórców niż dotychczas.

Nie chcecie się uczyć? Spoko, przecież i tak będzie czerwiec. Co powiecie na konkurs cosplayu z gier, które debiutowały w XX a nie XXI wieku?  Albo na strefę komiksową, w której będzie można pogadać już nie tylko o historii polskiego komiksu, ale i przyjrzeć się najciekawszym nowościom? Będą też flippery (takie prawdziwe), planszówki i coś dla miłośników kinematografii... niecodziennej.

A w sobotni wieczór afterparty z koncertami i demoscenowymi prezentacjami.

Jak co roku, szykuje się kapitalny weekend, na którym - jako jeden z patronów imprezy - chętnie przybijemy Wam piątkę, dziesionę, piętnachę i blachę. Już wygląda to znakomicie, a najważniejszych punktów programu jeszcze nie znamy. DUŻO więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Pixel Heaven.

Zeszłoroczna edycja w 360 stopniach. Przyjrzyjcie się jej obracając kamerę

[VR 360° video] Pixel Heaven 2015 / Retro game event - VRtake.com (4K)

Redakcja

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)