Jak szybko gry reagują na bieżące wydarzenia?

Szybko. Na Facebooku ukazała się gra "Obrońca krzyża" nawiązująca do gorącej dyskusji na temat krzyża przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

marcindmjqtx

03.08.2010 | aktual.: 06.01.2016 16:33

Jeśli da się w tej sprawie wyznaczyć jakieś oczywiste linie podziału, to nie ma wątpliwości, po której stoją twórcy/a gry. Czy "Obrońca krzyża" w jakikolwiek sposób stara się przedstawić jakiś jeden spójny, wyważony obraz sytuacji? Nie i szczerze pisząc, nie musi.

Ta gra to zrobiona na szybko satyra, która na dodatek wydaje się być czytelna tylko w tym momencie. Gdy za jakiś czas sprawa ucichnie, a ktoś jakimś cudem niezorientowany w temacie, trafi na nią, może nie wiedzieć kompletnie o co chodziło. Skąd te cytaty? Jakie krzyże? Kto? Jak? Dlaczego?

Zasady są proste: klikając na wyskakujące główki polityków gracz ustawia pod Pałacem Prezydenckim kolejne krzyże. W ściśle ograniczonym czasie musi ustawić ich jak najwięcej.

Bardzo chciałbym zagrać w jakąś "grową" odpowiedź na nią. W końcu gry to język XXI wieku, tak?

Jeśli macie konto na Facebooku, to w "Obrońce krzyża" możecie zagrać tutaj.

Komentarze do wpisu zostały wyłączone.

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościfacebookspołeczeństwo
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.