Jak sprzedaje się PlayStation Move?

Pierwsze dwa miesiące od premiery były dla ruchowego kontrolera Sony stosunkowo udane - w ich trakcie na całym świecie rozeszły się około 4 mln sztuk urządzenia. Jak PS Move radzi sobie na rynku przeszło rok po debiucie?

Jak sprzedaje się PlayStation Move?
marcindmjqtx

Przeciętnie. Choć do tej pory do sklepów na całym świecie wysłano łącznie 9 milionów sztuk urządzenia, to w przeciągu ostatniego pół roku liczba ta zwiększyła się jedynie o milion. Nie wiemy, ile dokładnie egzemplarzy Move'a sprzedano, ale tak niskie zapotrzebowanie sklepów na urządzenie w 6-miesięcznym ujęciu wyraźnie świadczy o jego kryzysie.

Pocieszający dla Sony może być fakt, że produkt konkurenta, Kinect, boryka się z podobnym problemem. W ciągu 2 miesięcy od premiery kamerka Microsoftu rozeszła się w imponującej liczbie 8 milionów sztuk. W ciągu następnych dwóch miesięcy sprzedano już zaledwie 2 mln egzemplarzy. Od tamtego czasu (czyt. od marca) gigant z Redmond nie podawał wyników sprzedaży swojego gadżetu, ale jak wynika z raportu serwisu IndustryGamers, w ciągu tych 9 miesięcy Kinect nie zdołał dobić do 11-milionowego progu.

Okres świąteczny z pewnością napędzi popyt na oba urządzenia, ale będzie to krótkotrwały zryw i jeśli Microsoft i Sony nie podejmą żadnych kroków, sprzedaż Move'a i Kinecta w przyszłym roku może okazać się jeszcze słabsza niż w roku bieżącym. Gdzie doszukujecie się powodów nie najlepszej formy kontrolerów ruchowych? Mała liczba wartych uwagi gier, zbyt wysoka cena, a może nieodpowiednia promocja?

Adrian Palma

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3sony
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.