Jak sprzedaje się PlayStation Move?

Jak sprzedaje się PlayStation Move?25.11.2011 18:24
Jak sprzedaje się PlayStation Move?
marcindmjqtx

Pierwsze dwa miesiące od premiery były dla ruchowego kontrolera Sony stosunkowo udane - w ich trakcie na całym świecie rozeszły się około 4 mln sztuk urządzenia. Jak PS Move radzi sobie na rynku przeszło rok po debiucie?

Przeciętnie. Choć do tej pory do sklepów na całym świecie wysłano łącznie 9 milionów sztuk urządzenia, to w przeciągu ostatniego pół roku liczba ta zwiększyła się jedynie o milion. Nie wiemy, ile dokładnie egzemplarzy Move'a sprzedano, ale tak niskie zapotrzebowanie sklepów na urządzenie w 6-miesięcznym ujęciu wyraźnie świadczy o jego kryzysie.

Pocieszający dla Sony może być fakt, że produkt konkurenta, Kinect, boryka się z podobnym problemem. W ciągu 2 miesięcy od premiery kamerka Microsoftu rozeszła się w imponującej liczbie 8 milionów sztuk. W ciągu następnych dwóch miesięcy sprzedano już zaledwie 2 mln egzemplarzy. Od tamtego czasu (czyt. od marca) gigant z Redmond nie podawał wyników sprzedaży swojego gadżetu, ale jak wynika z raportu serwisu IndustryGamers, w ciągu tych 9 miesięcy Kinect nie zdołał dobić do 11-milionowego progu.

Okres świąteczny z pewnością napędzi popyt na oba urządzenia, ale będzie to krótkotrwały zryw i jeśli Microsoft i Sony nie podejmą żadnych kroków, sprzedaż Move'a i Kinecta w przyszłym roku może okazać się jeszcze słabsza niż w roku bieżącym. Gdzie doszukujecie się powodów nie najlepszej formy kontrolerów ruchowych? Mała liczba wartych uwagi gier, zbyt wysoka cena, a może nieodpowiednia promocja?

Adrian Palma

327260439291908921
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)