Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Jak sprawdzić czas rozgrywki w grze na Xboksa One (i S, i X, i Series S, i Series X, bo mają te same interfejsy)

Strona głównaJak sprawdzić czas rozgrywki w grze na Xboksa One (i S, i X, i Series S, i Series X, bo mają te same interfejsy)
20.11.2020 17:01
Jak sprawdzić czas rozgrywki w grze na Xboksa One (i S, i X, i Series S, i Series X, bo mają te same interfejsy)Jak sprawdzić czas rozgrywki w grze na Xboksa One (i S, i X, i Series S, i Series X, bo mają te same interfejsy)
bDnzSXEC

Rety, Microsoft naprawdę ma problem z tymi nazwami Xboksów. Nie mają za to problemu z podawaniem czasu rozgrywki dla poszczególnych gier, co - jak się dziś dowiedziałem - nie dla każdego jest jasne.

bDnzSXDV

Na redakcyjnym Slacku Barnaba wrzucił dziś informację o tym, że w interfejsie PS5 można sprawdzić czas, poświęcony na poszczególne gry na konsoli. Ja zaś jako redakcyjny Xbot (pozdro Kuba; niesiemy dzielnie ten krzyż, a nie jest to lekki krzyż) nie mogłem się powstrzymać od zauważenia, że Xbox ma to od dawna.

Bo ma, ale jak się okazało, nawet gracze, którzy go używają nie zawsze o tym wiedzą. Spieszę więc z pomocą! Jak sprawdzić czas rozgrywki w grze na Xboksa One i każdego Xboksa, działającego na tym interfejsie?

Aby to zrobić wystarczy:

- Nacisnąć przycisk menu po najechaniu na kafelek danej gry i przejść do idiotycznie nazwanego "Oficjalnego klubu"

bDnzSXDX

- Przejść do sekcji "Postęp"

- Wejść w "Statystyki"

329434738518017410

I w ten sposób mogłem się na przykład przekonać, że moja koopowa rozgrywka ze znajomym w Divinity 2 trwa już 96h i końca nie widać.

bDnzSXEd

Warto jeszcez zaznaczyć, że funkcja działa w większości gier, ale nie we wszystkich. Od czego to zależy? Tutaj odpowiedzi trzeba by szukać zapewne w tym samym miejscu, gdzie znajduje się wyjaśnienie strategii nazewniczej Microsoftu.

Dominik Gąska

bDnzSXET