Jak się dorobić na iPhone?

Sam niedawno przeczytałem krótki opis jak wziąć się za pisanie na iPhone i od razu przed oczami stanął mi łatwy zarobek. Pomiędzy dzienną pracą, Polygamią, a rodziną wcisnę gdzieś przecież jeszcze powolny cykl deweloperski i może coś się z tego urodzi. Pomysł jak szybko się w głowie pojawił, tak z niej uleciał, ale marzenia pozostały. Pójść za ciosem postanowił młody deweloper Ethan Nicholas, który po powrocie z roboty dłubał swojego iShoot na telefon Apple. Gra ostatecznie ukazała się na App Storze w połowie października w cenie 2.99$, ale wielkiego szału nie zrobiła. Ethan znalazł jednak w okolicach Świąt czas na stworzenie wersji Lite swojej gry - tak nieoficjalnie na AppStore nazywa się dema aplikacji do pobrania za darmo. I co? Bingo! 3 stycznia tego roku wersja demonstracyjna była już do pobrania, a niespełna 10 dni później, 11 stycznia, edycja płatna znalazła się na szczycie listy sprzedaży - prawie 17 tysięcy pobrań dziennie to znakomity wynik. Przeliczcie to też na gotówkę - 3 dolce z każdej gry, z czego 30% zabiera Apple. To wciąż kilkanaście tysięcy zielonych na dobę - kwota nie do pogardzenia.

Jak się dorobić na iPhone?
marcindmjqtx

I chociaż Ethan po raz pierwszy miał do czynienia z językiem programowania na iPhone, to już postanowił rzucić swoją "zwykłą" pracę dla Sun Microsystems i zabiera się za pisanie na telefon Apple na pełen etat. Jasne, nie każdemu taka sztuczka się udaje, ale Ethanowi gratulujemy nosa, umiejętności i szczęścia. Jak się chce, to można. A mi znów ochota na napisanie czegoś przyszła...

Jakub Tepper

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.