Jak Rock Band 3 będzie uczyć gry na gitarze?

marcindmjqtx

22.10.2010 13:05, aktual.: 21.01.2016 17:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jako "prawdziwy" gitarzysta (właściwie basista, ale nie wdawajmy się w szczegóły) dosyć sceptycznie podchodziłem do zapowiedzi Harmonix, jakoby Rock Band 3 miał uczyć gry na normalnym instrumencie. Zamieszczony w rozwinięciu filmik przekonuje mnie, że jednak może się to udać, choć nie rozwiewa wszystkich moich wątpliwości...

Sam pomysł na stworzenie plastikowej gitary z sześcioma "strunami" i wszystkimi "progami" wydaje się nawet sensowny. Świetną ideą jest także prawdziwa gitara, którą podłączyć można do Rock Banda. Chyba najfajniejszym ćwiczeniem dla wszystkich uczących się grać jest puszczenie jakiegoś kawałka ulubionej kapeli, uczenie się go i po prostu granie. Najnowszy produkt Harmonix może to bardzo ułatwić.

Zastanawiam się tylko, jak gracze w czasie zabawy mają wyłapać wszystkie te informacje wyświetlane na ekranie - jest ich naprawdę mnóstwo. No, chyba, że tak, jak w przypadku prawdziwego grania, najpierw trzeba się będzie żmudnie i powoli nauczyć całego utworu, a potem odegrać go z pamięci, informacje na ekranie traktując jedynie jako podpowiedzi.

Tylko czy taka zabawa nie będzie zbyt mało przystępna dla szerszej grupy osób?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)