Jak radzi sobie 3DS? I czy DS radził sobie lepiej?

Jak radzi sobie najnowsza przenośna konsola Nintendo?

Jak radzi sobie 3DS? I czy DS radził sobie lepiej?
marcindmjqtx

Nie najgorzej... choć Nintendo narzeka. W ostatnim raporcie finansowym zwrócono uwagę na "niższą niż oczekiwano" sprzedaż 3DS-a wszędzie poza rynkiem japońskim. W związku z tym zmniejszono przewidywania co do zysku na koniec roku fiskalnego - z 20 do 6 milionów jenów (to jakieś 241 tysięcy złotych).

A jak się w takim razie sprzedaje ten 3DS? Po 19 miesiącach w sprzedaży z półek zniknęło 22,19 miliona sztuk tej konsoli, z czego 3,19 miliona w ciągu ostatniego kwartału fiskalnego. 2,1 miliona całości to 3DS XL - gdybyście byli ciekawi.

Ogółem sprzedano też 64,45 miliona gier na 3DS-a - łącznie z tymi z cyfrowej dystrybucji. To oznacza prawie 3 gry na jedną konsolę. Niedużo.

A jak się to ma do poprzedniej konsoli przenośnej Nintendo, DS-a? Po 19 miesiącach od premiery w Europie sprzedano 26,82 miliona sztuk tamtego sprzętu - a więc trochę więcej niż w przypadku 3DS-a. Warto jednak pamiętać, że na Starym Kontynencie DS wystartował 3 miesiące po Japonii i USA. Jeśli wziąć to pod uwagę i obliczyć sprzedaż tylko od momentu europejskiej premiery (nie brać pod uwagę wcześniejszej), to wyniosłaby ona 21,27 miliona. Czyli trochę mniej niż w przypadku 3DS-a.

A więc są to dość porównywalne ilości.

Ogółem do dziś sprzedano jakieś 152 miliony DS-ów. Zobaczymy, czy 3DS powtórzy ten sukces.

[za eurogamer, 2]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendo3ds
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.