Jak promować profesjonalnie muzykę z gier? Tylko na koncertach pokroju "Sinfonia Drammatica"!

Jak promować profesjonalnie muzykę z gier? Tylko na koncertach pokroju "Sinfonia Drammatica"!
marcindmjqtx

06.08.2009 17:33, aktual.: 18.01.2016 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szwecja należy do najlepiej rozwiniętych, najbogatszych państw Unii Europejskiej. Wydarzeniami kulturalnymi, przyrodą i zabytkami swej stolicy - Sztokholmu przyciąga każdego roku miliony turystów. Nie dziwi więc fakt, że właśnie to miejsce wybierają organizatorzy koncertów poświęconych muzyce z gier.

I w tym roku nie mogło się obyć bez imprezy zrzeszającej wszystkich sympatyków gier, a w szczególności pasjonatów muzyki. W poprzednich latach w filharmonii Konserthuset wystawiano "Play! A Video Game Symphony" oraz "Distant Worlds: music from FINAL FANTASY". Tym razem zdecydowano się na eksperyment: z połączenia dwóch projektów "Symphonic Shades" oraz "drammatica - The Very Best of Yoko Shimomura" przy współpracy Chrisa Huelsbecka (Turrican, Tunnel B1) i Yoko Shimomury (Seiken Densetsu - Legend of Mana, Kingdom Hearts) powstał koncert "Sinfonia Drammatica".   Dzięki uprzejmości Thomasa Bockera oraz Ronniego Schmidta miałem okazję uczestniczyć 4 sierpnia w tym niezwykłym wydarzeniu, jakim była "Sinfonia Drammatica". Podczas mojej podróży do Sztokholmu dotrzymywał mi towarzystwa Kamil Rojek (red. naczelny GameMusic.pl). Razem mogliśmy ocenić efekty ponad półrocznych przygotowań organizatorów do tego pokazu. Jak można było przewidzieć, kierownictwo filharmonii Konserthuset oraz sztab koordynatorów nie zawiedli i pokazali, w jak profesjonalny sposób organizuje się w dzisiejszych czasach tak nietuzinkowe wydarzenia.

Przed koncertem otrzymaliśmy możliwość przeprowadzenia wywiadów z gwiazdami wieczoru, m.in. z Yoko Shimomurą, Chrisem Hulsbeckiem oraz Arniem Rothem. Wszyscy okazali się bardzo życzliwi oraz pozytywnie nastawieni do rozmowy z nami, o czym będziecie mogli się wkrótce przekonać z materiałów zamieszczonych na całkiem nowej wersji serwisu GameMusic.pl.

Samemu wydarzeniu "Sinfonia Drammatica" nic nie można zarzucić. Sala koncertowa filharmonii Konserthuset może nie należała do największych, aczkolwiek z pewnością nadrabiała to akustyką i jedną z najlepszych w Europie narodowych orkiestr - Szwedzką Królewską Orkiestrą Filharmoniczną. Dyrygenturą podczas widowiska zajął się niezastąpiony Arnie Roth, dla którego był to kolejny występ przed szwedzką publicznością. Specjalnie na ten wieczór starannie wyselekcjonowano aż 16 kawałków, by zadowolić każdego miłośnika muzyki z gier na sali.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)