Jak powstaje stół do pinballa?

Lubię pinballe, zarówno te, które można czasami znaleźć w salonach z automatami, jak i ich elektroniczne wersje. Wiedzieliście że zaprojektowanie jednego stołu to jakieś 6 miesięcy pracy?

marcindmjqtx

Zen Studios to autorzy takich gier, jak chociażby Pinball FX, który możecie znaleźć na XBLA. W rozmowie z blogiem Gamesworld zdradzają tajniki tworzenia i projektowania stołów pinballowych.

Proces rozpoczyna się od klasycznego etapu projektowania: tworzymy pierwszy układ i reguły na papierze, później tworzona jest do tego trójwymiarowa geometria, dzięki której można przetestować projekt. Potem dodajemy wszystkie elementy graficzne, takie jak animowane postaci, efekty, etc. i dodajemy tekstury. Na koniec spędzamy jeszcze tydzień na odpowiednie oświetlenie stołu, aby był bardziej "żywy". W tym samym czasie nasi projektanci pracują nad zasadami stołu, dodają lampki, animacje matrycy punktowej, efekty dźwiękowe, punktacje,  teksty (w 7 językach) i pozycje menu. Po etapie produkcji przechodzimy do etapu testowania, który zabiera jakieś 2-3 miesiące zanim możemy uznać stół za gotowy do wydania. Od początku do końca zajmuje to jakieś 6 miesięcy. 6 miesięcy? Sporo. Z wywiadu możemy też się dowiedzieć, że "ułożenie flapów i gwoździ jest krytyczne dla prawidłowego działania stołu", jak również o tym, jak skomplikowany jest stół Paranormal i jak wyglądało jego projektowanie. Zainteresowani? Całość w podlinkowanym wpisie.

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbranżagamedev
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.