Jak obniżki cen zadziałały w Japonii, czyli Xbox wylatuje z gry

W ostatnim okresie w Japonii miały miejsce całkiem spektakularne obniżki cen konsol obecnej generacji. Tylko DS od Nintendo pozostało na niezmienionym poziomie, wszystkie inne sprzęty można kupić taniej. W związku z tym rodzi się pytanie - czy ludzie je taniej kupili?

Jak obniżki cen zadziałały w Japonii, czyli Xbox wylatuje z gry
marcindmjqtx

Pierwsza obniżka nastąpiła już 3 września, kiedy to staniało PS3. Dotychczasowa cena (prawie 40 000 jenów) została obniżona o 10 tysięcy. Od momentu obniżki do 11 października wzrost sprzedaży wyniósł 707%, czyli można powiedzieć, że Sony odniosło sukces.

Podobnie zresztą jak w przypadku przecenionego o 3000 jenów (obecnie 16 800) PSP-3000. Wzrost o 126% jest na pewno mniej spektakularny niż w przypadku stacjonarnej siostry, ale i tak musiał ucieszyć białe kołnierzyki w Sony.

Także i Wii można kupić od 1 października o 5000 jenów taniej (obecnie 20 000). Miyamoto i spółka raczej nie odkorkowali szampana, ale mogli udać się na wieczorne piwko - 29 procent w górę to zawsze coś.

Na diametralnie innej pozycji jest Xbox 360, mający się w Japonii coraz gorzej. Cenę Elite, podobnie jak u nas, obniżono  (analogiczna cena jak przy PS3), ale nie spotkało się to z pozytywną reakcją konsumentów. Pierwszy tydzień był nawet udany, ale ostatecznie, do 11 października, sprzedaż spadła o 70 procent. Dzięki temu też w ostatnich tygodniach wyniki konsoli Microsoftu były gorsze nawet od PS2. Im już się nie uda.

[via famitsu]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.