Jack White: uczenie się o muzyce przez gry jest smutne

Michał Stopa

24.06.2009 10:54, aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jack White, znany gitarzysta i wokalista zespołu White Stripes, który niedawno podpisał umowę odnośnie do użycia jego muzyki w nadchodzącej grze z serii Guitar Hero, rozmawiając z prasą w trakcie konferencji prasowej, stwierdził, że poznawanie muzyki przez gry jest smutne.

"To smutne, kiedy przychodzi do ciebie wydawca i mówi ci, że [Guitar Hero] to sposób, w jaki dzieciaki uczą się i doświadczają muzyki".

Choć White stwierdził, że stara się nie dyktować w jaki sposób ludzie doświadczają muzyki, jednak dodał, że 'jeśli musisz postawić im przed nosami grę, to dość smutne'.

White nie jest jedyną osobą z branży muzycznej, która narzeka na tą szczególną formę popularyzowania muzyki. Jimmy Page z zespołu Led Zeppelin powiedział niedawno, że gry muzyczne nie uczą grających niczego. Mówiąc na konferencji prasowej, stwierdził:

"Pomyślcie o sekcji perkusyjnej, którą John Bonahm grał w pierwszym kawałku pierwszego albumu Led Zeppelin, Good Times Bad Times. Ilu perkusistów na świecie potrafiłoby zagrać tą sekcję, do tego w świąteczny poranek?"

fot.: Activision

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)