Iwata: Wii cienko przędzie, ale wyjdziemy z tego

Nie widać końca wypowiedzi ważniaków wyłuskanych ze sprawozdań finansowych. Tym razem znów skupmy się na Satoru Iwacie i jego wyznania dotyczącego kondycji Wii w Japonii. Nintendo w końcu przyznało, że nie jest ona najlepsza.

Iwata: Wii cienko przędzie, ale wyjdziemy z tego
marcindmjqtx

Jak zapewne wiecie, naszą obecną sytuację z Wii nie możemy nazwać dobrą. Wygląda na to, że obniżka ceny ma tutaj (w Japonii - przyp. J.T.) mniejszy wpływ, niż w innych częściach świata. Naszą pilną misją jest odzyskanie impetu z Wii w trakcie Świąt przy pomocy mocnych stron Nintendo. Niedobra sytuacja dla Iwaty to sprzedaż na poziomie poniżej 50 tysięcy sztuk tygodniowo w samej Japonii. Ze starą konsolą na pewno nie będzie łatwo znów skoczyć mocno w górę, tym bardziej, że sequel Wii Fita mamy już za sobą.

Z drugiej strony prezes Nintendo odniósł się także do konkurencji na rynku:

Chociaż w zeszłym roku mieliśmy ponad 60% rynku sprzętu, w tym Wii ma jak na razie 42%, a PS3 40%, więc obie maszyny idą w Japonii łeb w łeb.PS3 jest na silnej zwyżkowej i sprzedaż w stosunku do roku ubiegłego skoczyła w górę o 50%. Jeśli obie tendencje się utrzymają (PS3 w górę, Wii w dół), to Nintendo może nie mieć innego wyjścia, jak dość szybkie zaprezentowanie nowej konsoli. Nowej konsoli, o której w kuluarach mówi się coraz więcej. I owszem, Wii wciąż w porównaniu do choćby 360 sprzedaje się w KKW świetnie, ale dla firmy hydraulika to może okazać się za mało. Jeśli z ich cyferek i tabelek wyjdzie, że jednak więcej gotówki przyniesie im nowy sprzęt, to nawet w trakcie jeszcze stosunkowo "żywotnego" dla obecnej konsoli okresu spodziewać możemy się następcy. Czas najwyższy nadrobić te kilka straconych technologicznie lat.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendowii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.