Iwata: Cyfrowa dystrybucja? Może za 20 lat...

Wiadomości ze spotkania zarządu Nintendo z inwestorami nie przestają napływać. Kolejnym tematem, w którym Satoru Iwata zabrał głos, jest konsolowy internet i cyfrowa dystrybucja. Mogłoby się wydawać, że to już się dzieje i App Store, PSN czy XBL są tego najlepszymi dowodami. Może i tak w przypadku niewielkich pozycji, ale pełne przejście do internetu? Nie tak prędko.

Iwata: Cyfrowa dystrybucja? Może za 20 lat...
marcindmjqtx

07.11.2009 | aktual.: 14.01.2016 15:02

Za 20 lat lub więcej pewnie powiem, że się to zmieniło. Ale w najbliższych około 5 latach, zupełnie się z tym nie zgadzam. Życiowe przyzwyczajenia nie zmieniają się tak radykalnie i szybko. Iwata dodał, że jedynie 20% DSów i 35% Wii w Japonii podłączonych jest do internetu. Może ten kraj nie jest specjalnie reprezentatywny w światowej skali jeśli chodzi o konsolową infrastrukturę sieciową, ale fakt pozostaje faktem, że lider branży w pełną cyfrową dystrybucję wchodzić póki co nie zamierza. Takie akcje jak kolaboracja Nintendo z McDonald's w Japonii, gdzie za darmo, bez konfigurowania konsoli (to podobno w KKW ważne) można połączyć się DSem z siecią działają pozytywnie na odsetek korzystających z internetu posiadaczy konsol, to nigdy parametr ten nie wzrósł powyżej 30%.

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że zanim Nintendo nie postawi kropki nad i przechodząc w sieć, nie powinniśmy obawiać się braku gier na tradycyjnych, sklepowych półkach. Jeśli rynkowe proporcje się nie zmienią, to zanim gigant z Kioto nie powie "idziemy w sieć", nikomu nie starczy odwagi do takiego kroku. A jeśli nawet go wykona, to może czekać go sroga klęska. Nie wiem czemu mam wrażenie, że o PSP Go będziemy za kilka lat mówić: "a, to ten handheld, który wyszedł za wcześnie...".

[via gamasutra]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendowii
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.