It Lurks Below, nowa gra twórcy Diablo, zadebiutowała we wczesnym dostępie

It Lurks Below, nowa gra twórcy Diablo, zadebiutowała we wczesnym dostępie

It Lurks Below, nowa gra twórcy Diablo, zadebiutowała we wczesnym dostępie
Krzysztof Kempski
26.04.2018 17:12

Miliony potworów już czekają na ubicie.

David Brevik, jeden z współzałożycieli Blizzard North, a przy okazji jeden z głównych twórców pierwszych dwóch odsłon Diablo postanowił jakiś czas temu zająć się produkcją gier niezależnych i założył jednoosobowe studio Graybeard Games. Pierwszą wydaną pod nowym szyldem produkcją będzie It Lurks Below. Już teraz grę można znaleźć w usłudze Early Access.

It Lurks Below RPG Trailer

Wzorem pierwszego Diablo gra reprezentuje gatunek RPG, twórca zrezygnował jednak z rzutu izometrycznego na rzecz klasycznego 2D przypominającego Terrarię. Tytuł nieprzypadkowy, bowiem na równi z Minecraftem stanowił ważną inspirację. Poza obowiązkowym „klikaniem w potworki” możemy spodziewać się też możliwości kopania tuneli czy wznoszenia prostych konstrukcji.

326096281980514930

Całość oczywiście będzie losowa i raczej nie wydaje się, żeby czekało nas niezapomniane doznanie fabularne. Dostaniemy za to sześć mocno standardowych klas postaci (m.in. wojownik, kleryk, czarodziej), prosty system rozwoju postaci bazujący na czterech atrybutach oraz masę broni do zebrania i bossów do ubicia. Czego chcieć więcej…

Gra ukaże się jeszcze przed końcem 2018 roku, a do Early Accessu trafiła po ponad roku prac. Siedzę przed komputerem, spoglądam na gameplay i choć cieszę się z kolejnej produkcji takiej legendy, zastanawiam się czy rzecz obroniłaby się bez nazwiska twórcy. Może w innym przypadku zostałaby uznana za kolejny zwyczajny pixel art, jakich przecież we wczesnym dostępie pełno… zobaczymy.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)