ISA wyda Mass Effect (Efekt Masy): Objawienie

ISA wyda Mass Effect (Efekt Masy): Objawienie
14.07.2010 21:47
ISA wyda Mass Effect (Efekt Masy): Objawienie
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Długo musieliśmy czekać na polskie wydania książek do Mass Effect. Grunt, że pierwsza z nich pojawi się już za tydzień.

Wydawnictwo ISA zapowiedziało, że 23 lipca pojawi się  Efekt Masy: Objawienie. W streszczeniu czytamy:

Wszystkie rozwinięte cywilizacje w galaktyce posługują się technologią Protean, istot starożytnego gatunku, który wyginął pięćdziesiąt tysięcy lat temu. Po odkryciu tajnego składu proteańskiej technologii na Marsie w roku 2148, ludzkość wyruszyła w przestrzenie międzygwiezdne, by znaleźć miejsce dla siebie pośród innych gatunków istot inteligentnych. Na skraju skolonizowanej części wszechświata, dowódca okrętu kosmicznego, bohater Wojny Sojuszu David Anderson bada pozostałości ściśle tajnej wojskowej placówki badawczej, dymiące zgliszcza pełne martwych ciał i pytań pozbawionych odpowiedzi. Kto zaatakował tę bazę? W jakim celu? I gdzie jest Kahlee Sanders, młoda pracownica naukowa, która w tajemniczych okolicznościach zniknęła z bazy na parę godzin przed tym, jak wszyscy jej koledzy zostali wymordowani? Sanders jest główną podejrzaną, ale odnalezienie jej, zamiast rozwiązać problemy Andersona, przysparza mu jeszcze więcej kłopotów. W towarzystwie podstępnego agenta obcych, któremu nie może zaufać, ścigany przez zabójcę, któremu nie może uciec, Anderson, z nikłymi szansami na powodzenie odwiedza nieznane światy żeby wykryć złowrogi spisek - przez tę wiedzę będzie musiał umrzeć. A przynajmniej tak sądzą jego wrogowie. Jak wiadomo, jest to prequel do pierwszej części gry. Mam nadzieję, że pojawią się też kolejne tomy. W końcu, w przypadku Dragon Age, jakoś to się udało.

No i też nie ukrywam, że z chęcią poczytam w rodzimym języku nieco więcej o świecie, w którym Shepard nie wiedział na co się porywa. Tak, lubię tę serię, mimo, iż spodziewałem się nieco więcej po ME2.

[via ISA]

Piotr Gnyp

PS Jest z tym związana jeszcze jedna ciekawostka. O wydaniu tej książki plotkowaliśmy ponad dwa lata temu. Jak widać wydawnictwu ISA sporo zajęło zrealizowanie swoich ówczesnych planów.

327284635107676985
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)