iRecenzja: Parachute Ninja

iRecenzja: Parachute Ninja24.04.2010 21:08
iRecenzja: Parachute Ninja
marcindmjqtx

Parachute Ninja to zręcznościowa platformówka z kulkami w rolach głównych. Tytuł ten opowiada o losach młodego wojownika, który po stracie rodziców postanawia zemścić się na oprawcy, wkraczając na niebezpieczną ścieżkę ninja. Wyrusza więc w podróż, gdzie czeka na niego mnóstwo niebezpieczeństw. Jednak fabuła to nie jedyny ciekawy element tej gry.

Co mi się podobało:

  1. Prostota - System rozgrywki jest bardzo prosty, co nie znaczy, że nie wymagający. Cała gra opiera się na wyrzucaniu naszego bohatera w powietrze, poprzez naciąganie licznych trampolin, które z czasem zaczynają różnić się właściwościami. W powietrzu mamy kontrolę nad bohaterem dzięki parasolowi (żyroskop), który kieruje bohatera na bezpieczne obszary.
  2. Oprawa - Parachute Ninja ciężko nazwać graficznym killerem, ale jego oprawa po prostu jest świetna. Wszystko jest czytelne i wygląda naprawdę bardzo dobrze, dzięki czemu rozgrywka staje się jeszcze bardziej przyjemna. Na uwagę zasługuje też design - "kulkowate" postacie są charakterystyczne i dobrze łączą się z całą wschodnią otoczką.
  3. Poziomy - tych jest po prostu w sam raz. Jasne, gra się świetnie, ale co za dużo, to niezdrowo. Wydłużająca się rozgrywka mogła tylko zepsuć końcowe wrażenie, a tak kończymy grę, pamiętając te wszystkie pomysłowe poziomy. Różnią się na tyle, że do gry nie wkrada się schematyczność i zawsze jest się ciekawym kolejnego.

Co mi się nie podobało:

  1. Muzyka - Szkoda, że przy wspaniałej oprawie, muzyka aż prosi się o jej wyciszenie. Nie zrozumcie mnie źle, jest całkiem dobra, ale za tym 20. razem po prostu się nudzi. Jeden motyw przez całą grę to po prostu zbyt mało - im dłużej, tym gorzej. Zawsze pozostaje iPod,  na szczęście.
  2. Sterowanie - Chociaż mi grało się bardzo dobrze, zdarzało mi się budzić się w sytuacji, w której trzymałem iPoda przekręconego o 90 stopni. Niespecjalnie mi to przeszkadzało, ale wiele nabywców skarżyło się na ten fragment (sterowanie parasolką). Z czasem wyszła łatka, jednak ostrzegam, że niektórym sterowanie może nie przypaść do gustu.

Cena/jakość Za jedyne 0.99$/ 0,79 euro otrzymujemy przemyślaną grę, która zaoferuje nam mnóstwo zabawy. Zbieranie świetlików oraz dodatkowy tryb "Survival" czynią tę grę jeszcze bardziej wartą tych pieniędzy. Polecam!

Link do App Store Rafał Pierścionek

327102804361963799
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)